Cena Xiaomi Watch Color przestała być tajemnicą jeszcze przed premierą!

Xiaomi-Watch-Color

Bez wątpienia wczorajsze informacje na temat nowego zegarka producenta z Państwa Środka wywołały sporo emocji. Oczywiście Xiaomi Watch Color zostanie zaprezentowany światu dopiero jutro, ale już dziś poznaliśmy oficjalną cenę tego urządzenia. Czy warto zatem czekać na jego prezentację?

Xiaomi Watch Color

Co ciekawe cena nowego inteligentnego zegarka Xiaomi została ujawniona przez pracowników jednego z chińskich sklepów Mi Store, którzy wyświetlili informację tę na ekranie znajdującym się przy wejściu do sklepu. Ciężko powiedzieć czy to celowe działanie mające dodatkowo podgrzać atmosferę przed oficjalną prezentacją czy też najzwyczajniej w świecie błąd ludzki. Niemniej jednak dzięki temu już dziś wiemy, że Xiaomi Watch Color zostanie wyceniony na 799 juanów czyli około 435 zł. Oczywiście cena ta będzie obowiązywać na terenie Państwa Środka, a co za tym idzie jeśli doczekamy się premiery na Starym Kontynencie kwota, którą będziemy musieli zapłacić za ten sprzęt będzie odpowiednio wyższa.

Cena Xiaomi Watch Color przestała być tajemnicą jeszcze przed premierą!

Tym samym Xiaomi Watch Color będzie znacznie tańszy od niedawno zaprezentowanego Mi Watcha. Największą zagadką nadal pozostaje kwestia tego, na jakim systemie będzie pracować nowość chińskiego giganta. Niemniej jednak tak niska cena nie wróży nam obecności WearOS, a co za tym idzie najprawdopodobniej będzie to po prostu kolejny zegarek sportowy, a takich urządzeń Xiaomi ma w swojej ofercie naprawdę sporo.

Zobacz także: Xiaomi Mi Watch Premium Edition zadebiutuje dopiero w lutym 2020 roku!

Pewne jest, że Watch Color otrzyma wyświetlacz AMOLED o średnicy 1,39 cala oraz rozdzielczości 454 x 454 pikseli. Nie zabraknie także NFC, GPSa, monitorowanie snu, mierzenia tętna czy certyfikatu wodoodporności 5 ATM. Całość będzie działać dzięki baterii o pojemności 420 mAh, która ma zapewnić do 14 dni pracy na jednym ładowaniu. Nadal nie wiemy czy Xiaomi Watch Color zadebiutuje także na Starym Kontynencie. Pozostaje nam czekać do jutra czyli do oficjalnej premiery. Wtedy wszystko stanie się jasne!

Co myślicie o Xiaomi Watch Color? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!