Strona główna Aktualności CEO Huawei chwali Apple za dbanie o prywatność i uspokaja fanów marki

CEO Huawei chwali Apple za dbanie o prywatność i uspokaja fanów marki

-

Bezpieczeństwo i prywatność dla wielu użytkowników jest czymś kluczowym. I chociaż wiele producentów przechowuje ogromne ilości danych na nasz temat to najważniejsze by nie były one przekazywane dalej i wykorzystywane w różnych celach. Teraz głos w tej sprawie zabrał sam CEO Huawei.

Apple inspiracją dla Huawei

W najnowszym wywiadzie CEO chińskiej firmy przyznał, że prywatność posiadaczy smartfonów Huawei jest niezwykle ważna dla jego firmy. Już kiedyś Ren Zhenfei przyznał, że największą inspiracją jest dla niego Apple. I teraz słowa te zostały po raz kolejny potwierdzone. Szef firmy z Państwa Środka uważa, że dane klientów i ich anonimowość powinny być przynajmniej takie jak w przypadku iPhonów. Musimy pamiętać o tym, że nadchodzący wielkimi krokami iOS13 ma znacząco poprawić prywatność i ochronę danych użytkowników w smartfonach giganta z Cupertino.

Oczywiście nie zabrakło zapewnień, że dane użytkowników nie są przekazywane rządowi Chin o co niejednokrotnie był oskarżany chiński gigant. Prezes firmy już kilka dni temu udzielił wywiadu, w którym zaznaczył, że Huawei jest całkowicie niezależną firmą i nie zależy od władz Państwa Środka. Przekazywanie danych rządowi Chin spowodowałoby porażkę i brak jakiegokolwiek zaufania przez fanów marki, a już teraz firma działa na terenie aż 170 krajów na całym świecie.

Apple iPhone Xr tył
iPhone XR

Zobacz także: Huawei Mate 20 X 5G debiutuje w Polsce. Poznajcie pierwszy smartfon z 5G w naszym kraju

Co ważne Ren Zhengei zaznaczył, że dane nie należą do firmy Huawei czy jakiejkolwiek innej, a do samych użytkowników. Oczywiście część z nich jest przechowywana na specjalnie zabezpieczonych serwerach, ale nigdy nie zostaną one sprzedane czy przekazane innym podmiotom, które mogłyby być nimi zainteresowane. Tym samym korzystając z jakiegokolwiek urządzenia firmy Huawei mamy być wręcz pewni, ze nasza prywatność i anonimowość są zachowane. Miejmy nadzieję, że słowa CEO chińskiej firmy faktycznie pokrywają się z tym jak sytuacja wygląda w rzeczywistości.

Co myślicie o słowach CEO Huawei? Korzystacie z smartfonów tego producenta? Zapraszamy do dyskusji!
Kolejny artykuł znajdziesz poniżej