Strona główna Aktualności Huawei Mate 20 X 5G debiutuje w Polsce. Poznajcie pierwszy smartfon z...

Huawei Mate 20 X 5G debiutuje w Polsce. Poznajcie pierwszy smartfon z 5G w naszym kraju

-

Informacja o tym, że chiński producent chce do naszego kraju wprowadzić model pozwalający na korzystanie z dobrodziejstw nowego typu sieci pojawiła się już jakiś czas temu. I stało się. Huawei Mate 20 X 5G pojawi się w polskich sklepach już niedługo!

Tanio nie jest

Sprzedaż Huawei Mate 20 X 5G rozpocznie się na przełomie lipca i sierpnia. Smartfon został wyceniony w Polsce na 4299 zł, ale myślę, że nikt tak naprawdę nie spodziewał się niższej ceny. Bardziej zastanawia mnie to czy tak naprawdę ktokolwiek zdecyduje się na zakup nowości na naszym rynku. Pamiętajmy o tym, że infrastruktura nowego typu sieci w Polsce tak naprawdę nie istnieje. Jej budowa rozpocznie się dopiero w przyszłym roku, a znając nasze realia dopiero za kilka lat będziemy mogli z 5G korzystać w większości miejsc w kraju. Tym samym zakup smartfona wspierającego 5G w kraju, który 5G nie posiada wydaje się absurdem. Co więcej w cenie niespełna 4300 zł jesteśmy w stanie kupić tak naprawdę każdego flagowca dowolnego producenta.

Huawei Mate 20 X 5G

Specyfikacją Mate 20 X 5G nie odstaje od flagowców konkurencji. Za wydajność odpowiada HiSilicon Kirin 980. Jednostka ta wspierana jest przez 8 GB RAM-u, a na pliki użytkownika przeznaczono 256 GB pamięci z możliwością rozbudowy przy pomocy kart Nano Memory (standard stworzony przez firmę Huawei). Na froncie znajdziemy ekran OLED o przekątnej aż 7,2 cala i rozdzielczości FullHD+ (2244 x 1080 pikseli). W niewielkim wcięciu w górnej części wyświetlacza umiejscowiono 24-megapikselowy aparat.

Na pleckach znajdziemy natomiast trzy oczka powstałe we współpracy z Leica. Główny jest 40 Mpix, a dodatkowymi 20 Mpix oraz 8 Mpix. Całość działa dzięki baterii o pojemności 4200 mAh wspierającej technologię szybkiego ładowania Huawei SuperCharge 40 W pozwalającą na naładowanie telefonu do 70% pojemności ogniwa w ciągu zaledwie 30 minut. Czy Huawei Mate 20 X 5G ma szansę zdobyć popularność w naszym kraju? Szczerze w to wątpię, ale poczekajmy na pierwsze wyniki sprzedażowe.

Co myślicie o Huawei Mate 20 X 5G? Czy waszym zdaniem kupno smartfona wspierającego nową infrastrukturę sieci w Polsce ma sens? Zapraszamy do dyskusji!
Kolejny artykuł znajdziesz poniżej