Chcesz wiedzieć, do kiedy twój smartfon może mieć wsparcie? Oto Google Android Enterprise!

OPPO Reno4 Pro

Nieraz podczas kupowania smartfona zastanawiamy się, do kiedy możemy liczyć na wsparcie od producenta. Jak długo będziemy otrzymywać aktualizacje, poprawki zabezpieczeń? Wbrew pozorom, to dość ważne, raczej nikt nie chciałby mieć smartfona, o którym producent kompletnie zapomniał. Z pomocą przychodzi nam Google Android Enterprise!

Co to jest Google Android Enterprise?

Do tej pory ta usługa służyła do sprawdzenia podstawowych informacji na temat niektórych smartfonów czy tabletów. W bazie danych Google Android Enterprise nie znajdziemy jednak wszystkich na świecie urządzeń. Aktualnie jest tam dokładnie 211 modeli od 41 producentów. Ciekawostką jest, że na liście tej są także smartfony marki Zebra, które używane są przez kurierów jako skanery. Wróćmy jednak do tematu. Od teraz także na stronie tego projektu znajdziemy informacje na temat tego, do kiedy możemy spodziewać się wsparcia producenta.

Google Android Enterprise

Warto przeczytać: Współpraca Apple z Google a nasza prywatność

Producenci urządzeń mogą teraz deklarować datę, do której zapewniają użytkownikom aktualizacje zabezpieczeń Androida. Są to jednak informacje, których Google nie weryfikuje, nie jest to deklaracja “na sztywno”. To tylko producent mówi, do kiedy mniej więcej powinniśmy się spodziewać aktualizacji. Niemniej, zawsze pozwala nam się to lepiej zorientować w przypadku wyboru nowego urządzenia, jeśli zależy nam na długich wsparciu. Producenci mogą także podać częstotliwość tego, co jaki okres czasu należy spodziewać się aktualizacji. Jestem bardzo ciekaw tego, na ile zgodne z prawdą będą te deklaracje oraz jak szybko lista urządzeń poszerzy się o kolejne modele. Mam nadzieję, że producenci będą dotrzymywać słowa i stopniowo w bazie Google Android Enterprise pojawiać się będzie coraz więcej sprzętów.

Co sądzicie o Google Android Enterprise? Myślicie, że producenci
będą dotrzymywać słowa czy jednak to słowa rzucane na wiatr?

Na zdjęciu tytułowym widzicie OPPO Reno4 Pro 5G,
sprawdźcie jego recenzję TUTAJ!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!