Chińscy producenci szukają testerów oprogramowań na nowym Androidzie

Android 11

Póki co, użytkownicy niewielu smartfonów mogą testować wersję beta nowego Androida. Jest to czysty Android 11, bez żadnych dodatków producenta. Teraz jednak się to zmienia, trzech chińskich producentów smartfonów szuka testerów ich nowego oprogramowania.

Zostań testerem nowego Androida

W internecie pojawiły się informacje, że trzech chińskich gigantów w świecie smartfonów poszukuje testerów nowego Androida. Chodzi tu o Xiaomi, Huawei oraz OPPO, czyli marki, które są popularne także w naszym kraju, szczególnie ta pierwsza. Xiaomi oferuje do 9 września rejestrację do beta testów MIUI 12 opartego o Androida 11 posiadaczom smartfonów Mi 10, Mi 10 Pro oraz POCO F2 Pro. Jak to zrobić? Należy wypełnić krótki formularz, który znajdziecie TUTAJ. Producent podkreśla, że oprócz spełnienia wymagań sprzętowych, użytkownicy ci muszą być w stanie aktywnie testować oprogramowanie, a także wyrażać swoją opinię na jego temat i dawać swoje sugestie.

Chińscy producenci szukają testerów oprogramowań na nowym Androidzie
Xiaomi Mi 10

Zobacz również: Nowy król średniaków na horyzoncie. Nadciąga Redmi Note 10

OPPO daje swoim klientom możliwość składania wniosków od jutra, tj. 7 września. Aby móc się zapisać do programu testów, należy być posiadaczem któregoś z tych modeli: Find X2, Find X2 Pro, Reno3 4G lub Reno3 Pro 4G. Nie ma natomiast podanych informacji na temat krajów, których mieszkańcy mogą się zgłaszać. Nie wiemy też, ile osób może wziąć w tym udział. Trzeba poczekać na więcej informacji od producenta. Jak wygląda sprawa w przypadku Huaweia? Rekrutacja do testów ruszyła już 1 września i trwa do wtorku, 8 września. Mogą wziąć w niej udział posiadacze serii P40 oraz Mate 30, a także użytkownicy tabletu MatePad Pro. Na każdy model przypada 2000 miejsc, tak więc całkiem sporo. Oczywiście, jeżeli nie jesteśmy w stanie aktywnie testować tego oprogramowania i szukać ewentualnych błędów, nie ma sensu, by zgłaszać się do tych programów tylko dla innej cyferki. To tylko wersja beta, w której może się znaleźć duża liczba błędów i to właśnie użytkownicy mogą wyłapać ich najwięcej. Jeśli natomiast chcecie aktywnie testować nowe wersje oprogramowań tych producentów na nowej wersji Androida, warto się zgłosić. Być może to właśnie Wam dopisze szczęście.

Zamierzacie wziąć udział w tych beta testach?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!