Nowy król średniaków na horyzoncie. Nadciąga Redmi Note 10!

redmi note 9 pro aparat od góry

Seria Redmi Note 9 zaprezentowana jakiś czas temu przez submarkę Xiaomi cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Wszystko wskazuje na to, że producent z Państwa Środka już pracuje nad kolejną generacją swojego średniaka. Teraz rendery i częściowa specyfikacja tego sprzętu trafiły do sieci!

Król może być tylko jeden?

Oczywiście przydomek króla średniaków nie wziął się znikąd. Smartfony z serii Redmi Note oferują świetny stosunek ceny do możliwości. Bez wątpienia nie wszystkie generacje były w pełni udane, ale i tak spotykały się z bardzo ciepłym przyjęciem przez samych fanów marki. Najprawdopodobniej już niedługo możemy być świadkami wprowadzenia na rynek Redmi Note 10 i myślę, że nie będzie to jedynie jeden model, a po raz kolejny cała seria urządzeń. Co wiemy o tym sprzęcie? Patrząc na najnowsze rendery na froncie mamy znaleźć wyświetlacz ze stosunkowo małymi ramkami bocznymi, a w jego górnej części umiejscowione zostanie pojedyncze oczko skrywające aparat do zdjęć typu selfie.

Nowy król średniaków na horyzoncie. Nadciąga Redmi Note 10!

Na pleckach natomiast umiejscowione zostaną trzy aparaty ułożone w okrągłym module. I trzeba przyznać, że wygląda to naprawdę nieźle. Poprzednie plotki mówiły o wykorzystaniu w nadchodzącej nowości submarki Xiaomi MediaTeka Dimensity 820, ale wszystko wskazuje na to, że chiński producent zrobi po raz kolejny krok w stronę Qualcomma, a dokładniej jednostki oznaczonej jako Snapragon 765G. To oznaczałoby, że Redmi Note 10 będzie pozwalać nam na łączność z sieciami nowej generacji. Bez wątpienia obecność modemu 5G może przyczynić się do wzrostu samej ceny, ale ta na tę chwilę pozostaje tajemnicą.

Nowy król średniaków na horyzoncie. Nadciąga Redmi Note 10!

Zobacz także: Koronawirus nie pokonał Xiaomi! Firma rośnie w niesamowitym tempie

Smartfon ten powinien otrzymać także 8 GB RAM-u, a głównym aparatem tylnym będzie znana nam od dłuższego czasu matryca 48 Mpix. Na pliki użytkownika natomiast przeznaczone zostanie najprawdopodobniej 64 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej. Cała reszta specyfikacji powinna pojawić się w sieci już niedługo. Myślę jednak, że już teraz możemy stwierdzić, że jest na co czekać!

Na zdjęciu głównym znajduje się Redmi Note 9 Pro, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o tak wyglądającym Redmi Note 10? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!