Chmura Xiaomi nie pozwoli Ci na wrzucenie zdjęć i backupu danych

Chmura Xiaomi

Zapewne wielu z Was zna coś takiego jak Chmura Xiaomi. Jak się okazuje, jej funkcjonalność niedługo może zostać ograniczona.

Chmura Xiaomi bez backupów SMS-ów i zdjęć?

Jak ktoś z Was ma urządzenie Xiaomi (zwłaszcza smartfon), to zapewne zaznajomił się z Chmurą Xiaomi. Jest to usługa pozwalająca wykonać backup SMS-ów, nagrań czy zdjęć. Niekiedy nawet “wpycha się” na siłę. Jak wynika z najnowszych danych, prawdopodobnie Xiaomi Cloud nie pozwoli na tworzenie kopii zapasowych tych danych.

Informacja ta została dodana w najnowszej wersji MIUI Beta, aczkolwiek nie jest ona wyświetlana użytkownikom. Tym samym nie wiemy kiedy zmiana wejdzie w życie. Co jednak ważne, komunikat pokazuje jak przenieść dane do usług Google oraz pomoże pobrać je na dysk komputera. Xiaomi przestanie też pobierać opłaty za Chmurę. Od 2023 ma zniknąć opcja pobrania tych danych.

Xiaomi 12 Pro
Xiaomi 12 Pro

Nie znamy powodu decyzji Xiaomi, a jest ona dziwna, bowiem Chmura była mocno promowana na telefonach tego producenta. Najprostszą alternatywą dla Xiaomi Cloud jest Google, a raczej Google Drive. Inni mogą skorzystać z OneDrive. Jest też opcja skorzystania z Nextclouda.

Źródło: MIUI Polska

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!