Nareszcie! Chrome OS w końcu oferuje ciemny motyw!

Nareszcie! Chrome OS w końcu oferuje ciemny motyw!

Ciemne motywy stały się szalenie popularne i zdobyły nie tylko aplikacje mobilne ale również komputerowe systemy operacyjne. Co ciekawe, pomimo tego, że Chrome OS jest dosyć nowoczesnym systemem, tak do tej pory nie oferował ciemnego motywu. To się jednak właśnie zmienia.

Google długo wstrzymywało się z dodaniem ciemnego motywu do Chrome OS. Ba! Konsekwencje tego możemy zauważyć podczas uruchamiania któregokolwiek Chromebooka, który wręcz bije nas po oczach swoim białym bootlogo. Co prawda, niektóre elementy systemowe już miały nieco ciemniejsze tła, jednak większość systemu, z samą przeglądarką internetową na czele, pozostawała jasna.

Warto przeczytać: No nareszcie! Chrome OS pozwoli na nagrywanie ekranu!

Chrome OS nareszcie z ciemnym motywem

W kanale Canary systemu Chrome OS Google przywróciło flagi odpowiedzialne za uruchomienie systemowego ciemnego motywu. Tak, wystarczy włączyć flagi

#enable-force-dark
#enable-webui-dark-mode

aby móc cieszyć się ciemnymi tłami i elementami w systemie. Jak się okazuje, funkcja działa naprawdę dobrze, a aplikacje wyglądają po prostu pięknie. Co ważne, niektóre elementy nadal nie zostały przemodelowane bądź zoptymalizowane, co jasno nam pokazuje, dlaczego dodatek dalej nie jest dostępny w wersji stabilnej.

Sam korzystam z trybu ciemnego gdzie się tylko da – na moim komputerze z Windowsem, a na smartfonie z ekranem AMOLED, a nawet na moim głównym sprzęcie – laptopie z Linuxem (korzystam z motywu Arc Dark). Dlaczego? Ciemne motywy po prostu wyglądają przepięknie i o wiele mniej męczą oczy, zwłaszcza w nocy. Ma to znaczenie zwłaszcza teraz, kiedy zajęcia mam zdalnie – na swoim komputerze.

Korzystacie z ciemnych motywów? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!