Chrome OS przestanie razić w oczy! I to dosłownie

chromeos

Chrome OS nareszcie testuje opcję uruchomienia ciemnego bootlogo. Dla wielu to może być niczym ratunek.

Prawdopodobnie każdy użytkownik Chrome OS chociaż raz w życiu prawie oślepł od białego bootlogo, które wyświetla się podczas włączania komputera – zwłaszcza jeśi robi to w nocy. Jest to naprawdę zadziwiający krok ze strony Google, bowiem większość systemów oferuje bootlogo z czarnym czy innym ciemnym kolorem. Google jednak wolało pójść w full-white. Ale to się jednak zmieni.

Jak się okazuje, w kanale Dev systemu Chrome OS wykryto właśnie nowe bootlogo. Jak informują testerzy, zaczęło się ono pojawiać na urządzeniach Pixelbook oraz Lenovo Duet z Chrome OS Dev 101 jeszcze w ostatnim tygodniu. Czym różni się od pierwowzoru? A no właśnie tłem, bowiem tutaj jest po prostu czarne.

chrome os
(fot. Android Police)

Jak się okazuje, są co najmniej 2 nowe bootlogo z ciemnym tłem. Jedno jest monochromatyczne, a więc jest wypełnione kolorami odcieni szarości, natomiast kolejne ma czarne tło, ale kolorowe logo systemu operacyjnego. Bez patrzenia na to, które logo trafi do wersji finalnej systemu, użytkownicy Chrome OS od wersji 101 z pewnością mocno odetchną.

Na większe szczegóły jednak musimy poczekać, bowiem testerzy nie są zgodni co do scenariuszy, w których to nowe bootlogo się pokazuje. Wszystko jest lepsze od tak białego tła – tym bardziej, że często Chromebooki podczas uruchamiania mają jasność ekranu ustawioną na bardzo wysoki poziom.

Źródło: Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!