Które Chrombooki będą wspierać Steam w Chrome OS? Oto lista!

chrome os
(fot. Chrome Unboxed)

Premiera Chrome OS zbliża się wielkimi krokami, dlatego nie powinno nikogo dziwić, że pojawia się coraz więcej ciekawostek na ten temat. Właśnie dowiedzieliśmy się, które Chromebooki, jako pierwsze, będą wspierać Steam.

Długo oczekiwana integracja

Integracja modułu Steam w systemie Chrome OS została zapowiedziana już ponad 2 lata temu, ale od tamtej pory temat trochę przycichł. W końcu poznaliśmy nie listę Chromebooków, które wspomnianą integrację będą wspierać już od pierwszej wersji Chrome OS. Ponadto pojawiły się wymagania, które będą musiały spełnić te urządzenia, aby w ogóle móc myśleć o korzystaniu ze Steamu. Informacje te pochodzą z ostatniej aktualizacji kodu źródłowego i zawierają następujące urządzenia:

  • Volta – Acer Chromebook 514
  • Volet – Acer Chromebook 515
  • Voxel – Acer Chromebook Spin 713
  • Delbin – ASUS Chromebook Flip CX5
  • Drobit – ASUS Chromebook CX9
  • Elemi – HP Pro c640 G2 Chromebook
Które Chrombooki będą wspierać Steam w Chrome OS? Oto lista!

Wymagania

Interesujące jest, że na liście znajduje się również urządzenie nazwane Lindar, a które jest prawdopodobnie nieogłoszonym jeszcze nowym modelem od firmy Lenovo. Jeśli chodzi o wspomniane wyżej wymaganie, które będzie musiał spełniać Chromeboobk, wyglądają one tak: Intel Core i5 oraz i7 11. generacji, oraz nie mniej niż 7 GB pamięci RAM.

Źródło: androidpolice.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!