Chrome OS z lepszym zarządzeniem audio? Być może

Acer Chromebook Chrome OS
Acer Chromebook 315

Chrome OS to system operacyjny, który ciągle ładnie się rozwija. Jednak Google zaczął projekt niemalże od zera, przez co ciągle mamy wiele braków. Jak się okazuje, w systemie mogą pojawić się lepsze ustawienia dotyczące audio.

Chrome OS z lepszym zarządzaniem dźwiękiem

Zarządzanie dźwiękiem w systemie jest dla mnie bardzo ważne. Ustawienia różnią się pomiędzy urządzeniami, które używam, a także od tego co chce zrobić. Mało tego, kiedy dołączam do rozmów konferencyjnych, niektóre programy różnią się wewnętrznymi ustawieniami. Dlatego szybki dostęp do ważnych ustawień mam pod ręką. Z tego też powodu uwielbiam Linuxa, bowiem po prostu mi na to pozwala.

Chrome OS w tym aspekcie nieco odbiega od innych systemów operacyjnych. Ale to może się zmienić. Jak wskazuje The Chromium Project (taka pewnego rodzaju baza dla Chrome OS), twórcy pracują nad nowymi ustawieniami związanymi z audio. Chodzi tu o dedykowaną sekcję, gdzie lepiej skonfigurujemy dźwięk w systemie operacyjnym. Mowa tu chociażby o swobodnym wybieraniu urządzeń wyjścia, jak i wejścia.

CHrome OS
(fot. Android Police)

Póki co, nie wszystko zostało dokładnie opisane. To oznacza, że na większe szczegóły będziemy musieli jeszcze poczekać. Nie ma też pewności, że funkcja zostanie zaimplementowana w Chrome OS, jednakże patrząc na jej zalety, to mamy pewną dozę pewności, że jednak tak się stanie. Liczymy również, że w tej sekcji pojawi się nieco więcej możliwości, w tym chociażby wybranie kodeku audio.

Źródło: Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!