Przeglądarka Chrome pokaże znacznie więcej informacji o pliku, przed rozpoczęciem ściągania

google chrome

Nowa funkcja ma na celu zapewnienie większej wygody i bezpieczeństwa, stając się jednocześnie alternatywą dla użytkowników.

Alternatywa

Urządzenia działające na Androidzie moją kilka dróg dla pobierania plików z Internetu. Do tej pory zdecydowana większość użytkowników decydowała się wyłącznie na Play Store. Za tą decyzją stała wygoda, ale także troska o własne bezpieczeństwo. W Play Store nie znajdą się żadne aplikacje, które mogą stać się potencjalnym zagrożeniem dla telefonu. Dla wielu osób jest to szczególnie istotne, w czasach gdy hakerzy czyhają na dane wrażliwe na każdym kroku. Nowa aktualizacja dla przeglądarek Chrome może okazać się bardzo dobrą alternatywą dla Play Store.

Przeglądarka Chrome pokaże znacznie więcej informacji o pliku, przed rozpoczęciem ściągania
Źródło: Google

Przydatne informacje

Decydując się na pobranie pliku z Internetu, dostaniemy dostęp do większej ilości informacji na temat samego pliku. Po wciśnięciu przycisku pobierania na ekranie pojawi się dodatkowa karta, ze wspomnianymi informacjami. Zarówno  w wersji na Androida, jak i desktopowej, będzie to działać niemal identycznie. Deweloperzy będą mogli tam umieścić wszystko, co według nich jest istotne z punktu widzenia ich aplikacji, jak i użytkownika, który ma zamiar ją pobrać. Wizualnie bardzo przypominać to będzie działanie Play Store, co powinno ułatwić korzystanie z nowej funkcji.

Źródło: androidpolice.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!