Bluesky, czyli konkurencja Twittera ma już aplikację na Androida

Bluesky, czyli konkurencja Twittera ma już aplikację na Androida
Źródło: Bluesky

Kolejny duży krok na drodze aplikacji Bluesky, która ma być bezpieczną alternatywą Twittera, to wsparcie dla urządzeń z Androidem.

Konkurencja

Ostatnie kilka lat w świecie social mediów były wyjątkowo gorące. Coraz częściej słychać o kolejnych przypadkach wycieku danych, albo zwykłej ich sprzedaży przez największych graczy. Oliwy do ognia dolał jeszcze Elon Musk, który przejmując Twittera, sprawił, że wiele osób zaczęło poważnie obawiać się o istotę wolności wypowiedzi w serwisie. Na horyzoncie co jakiś czas pojawiają się alternatywy, ale jeszcze żadna z nich nie zyskała prawdziwej popularności, porównywalnej, chociażby ze wspomnianym Twitterem. Bluesky ma na pewno na to chęci, ale czy aplikacja rzeczywiście jest w stanie przyciągnąć nowych użytkowników? Na pewno pomoże w tym wypuszczenie wersji ze wsparciem dla urządzeń z systemem Android.

Bluesky to świeże spojrzenie na social media. Aplikacja działa jako open-source, ale co najciekawsze, w swoim założeniu będzie pozwalać na interakcję z innymi platformami społecznościowymi. Korzysta z niej zaledwie garstka osób, która uczestniczy w programie Beta.

Bluesky, czyli konkurencja Twittera ma już aplikację na Androida

Faza Beta

W lutym tego roku pojawiła się pierwsza mobilna wersja Bluesky, która przeznaczona była dla urządzeń z systemem iOS. Teraz przyszedł czas na Androida i trzeba przyznać, że Bluesky wygląda interesująco. Aplikacja korzysta z Authenticated Transfer (AT) Protocol, który opiera się na otwartym i zdecentralizowanym standardzie. Co to dokładnie oznacza w odniesieniu do samego użytkownika i jego danych? AT Protocol ma zapewniać tworzenie aplikacji dla social mediów, które będą chronić dane i przy okazji zapewnią wysoki poziom prywatności. Użytkownik może odnieść wrażenie, że jest to niemal dokładny klon Twittera i jest w tym dużo racji. Bluesky zostało stworzone przez Jacka Dorseya, który pracował dla Twittera. Na chwilę obecną aplikacja jest w fazie beta i żeby móc z niej skorzystać, trzeba dostać specjalne zaproszenie.

Źródło: 9to5google.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!