Chrome w końcu będzie dobrze wyglądał w Windows 11. Nadchodzą ważne zmiany

About-Chrome-Canary-98-Windows-11

Wypuszczona niedawno wersja 96 przeglądarki Chrome otrzymała odświeżone elementy pasujące do UI systemu Windows 11. Główną zmianą było dodanie zaokrąglonych rogów menu kontekstowych w przeglądarce – tak jak ma to miejsce w Windowsie 11. Wygląda na to, że gigant z Mountain View pracuje nad kolejnymi zmianami w Windowsowej wersji przeglądarki Chrome.

Jedyna do tej pory opcja dostosowania motywu przeglądarki do systemu Windows to dopasowanie koloru tytułowego paska do koloru kompozycji systemu. Możemy ją znaleźć w ustawieniach Windowsa:

Ustawienia > Personalizacja > Kolory > Pokaż kolor wiodący na paskach tytułu i krawędziach okien

Wygląda na to, że Google Chrome może w przyszłości przybierać barwy naszego systemu także w innych miejscach np. przy zaznaczaniu tekstu, w przyciskach, checkboxach i wielu innych miejscach. Wzmiankę o takich zmianach dostrzegł użytkownik reddita u/Leopeva64-2.

Prep work for programmatically setting accent color on Windows.

  • Change PickGoogleColor() to try and preserve the input contrast ratio, subject to the minimum supplied.
  • Programmatically compute the item highlight color from the accent color.
  • Enforce contrast minimums for various foreground colors.

Kolorowy motyw przeglądarki Chrome to coś co znajdziemy nie tylko w Windowsie. Wraz z premierą Androida 12 Google rozpoczęło aktualizowanie aplikacji swoich usług, dodając wsparcie dla Material You, które synchronizuje kolor interfejsu aplikacji wraz kolorami telefonu i tapety ekranu głównego w Androidzie 12. Material You pojawiło się także w Androidowej wersji przeglądarki Chrome, gdzie mając Androida 12, możemy zobaczyć w przeglądarce kolory wiodące swojego systemu.

Najnowsza testowa kompilacja Chrome w kanale Canary nie posiada jeszcze takich zmian, nie mniej jednak możemy się jej spodziewać już wkrótce kanałach testowych Canary, Dev i Beta, po czym trafią one do wydania stabilnego.

Źródło: reddit (r/chrome, u/Leopeva64-2)

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!