Chromebooki dostaną dedykowane akcesoria

Chromebooki dostaną dedykowane akcesoria

Większość akcesoriów dostępnych w sklepach powinna współpracować z urządzeniami opartymi o system Chrome OS. Muszę jednak zaznaczyć, że do momentu przetestowania nie mamy co do tego pewności, co utrudnia zakupy. Dlatego też Google wyszło z inicjatywą “Works with Chromebook”, czyli specjalnym oznaczeniem akcesoriów, które z pewnością będą działać z chromebookami.

Tak jak wspomniałem wcześniej, większość dostępnych w sklepach akcesoriów powinna współpracować z Chrome OS i na przykład takie rzeczy jak przejściówki z USB-C na HDMI lub przenośne dyski SSD powinny działać niemalże od razu po podłączeniu. Muszę jednak zaznaczyć fakt, że istnieją gadżety, które mogą działać tylko częściowo albo nawet w ogóle. Dlatego też Google wpadło na bardzo dobry pomysł.

Works with Chromebook

Jak się okazuje, w kilku amerykańskich sklepach z elektroniką można znaleźć akcesoria, które mają naklejkę z napisem “works with Chromebook”. Można znaleźć je między innymi na ładowarkach marki ANKER, jednak – jak podaje oficjalna strona Chrome OS – znajdziemy je na produktach firm AbleNet, belkin, Targus, a nawet Logitech. Moje zainteresowanie przykuło zwłaszcza to ostatnie przedsiębiorstwo, bowiem sam mam od nich kilka produktów i bardzo dobrze wiem, że deweloperzy nie wydali na Chrome OS dedykowanej aplikacji Logitech Options. Możliwe jednak, że wyżej wspomniana naklejka znajduje się na produktach niewspieranych przez to narzędzie.

Chromebooki dostaną dedykowane akcesoria
lista marek objętych promocją “Works with Chromebook”

Jak zapewne się domyślacie, oznaczenie “Works with Chromebook” będzie znajdować się głównie na ładowarkach, przewodach, myszkach, klawiaturach lub HUB-ach USB. Liczę na to, że niektórzy producenci – zwłaszcza Logitech – zamierzają wydać dedykowane aplikacje do sterowania swoimi akcesoriami, bowiem jeśli znajdą się one na Chrome OS, to prawdopodobnie również i na standardowym Linuxie.

A jakie akcesoria warto dokupić do chromebooka? Zapoznajcie się z naszą listą 😉

Korzystacie z Chrome OS? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!