Jakie akcesoria dokupić do Chromebooka? Nasze propozycje

Jakie akcesoria dokupić do Chromebooka? Nasze propozycje

Chromebook to urządzenie, z którego możemy korzystać od razu po wyjęciu z pudełka. Warto jednak wyposażyć się w kilka gadżetów, które znacznie ułatwią nam codzienną pracę. Sam jestem użytkownikiem takiego sprzętu, dlatego też zdążyłem dowiedzieć się co faktycznie może się przydać. Tak właśnie prezentuje się moja lista polecanych akcesoriów do chromebooka!

1. Karta pamięci MicroSD Samsung 128 GB Evo Plus

Karta pamięci to najczęściej jedyna forma rozbudowy pamięci w chromebooku. Muszę przypomnieć, że zazwyczaj urządzenia te dysponują wbudowanymi dyskami o niewielkich pojemnościach – taki Acer chromebook 714 ma jej zaledwie 64 GB. Dlatego też uważam, że warto wyposażyć się w kartę pamięci.

Jakie akcesoria dokupić do Chromebooka? Nasze propozycje
Karta pamięci Samsung Evo Plus

Do tego zestawienia wybrałem kartę Samsung 128 GB Evo Plus, jednak każda inna mająca takie oznaczenia jak UHS-I U3 powinna się nadać. Dlaczego akurat taka? Po pierwsze, pojemność tej karty jest całkiem spora, co pozwoli nam na przechowywanie dużej ilości danych (w razie potrzeby można zdecydować się na mniejszy lub nawet na większy nośnik). Po drugie, jest to całkiem szybka karta, a więc prędkości kopiowania czy zapisywania plików nie powinny być drażniące.

Cena karty pamięci Samsung 128 GB Evo Plus to około 109 złotych.

2. Mysz bezprzewodowa Logitech M590

Chromebooki mają całkiem wygodne touchpady, a często są wyposażone w ekrany dotykowe. Nic jednak nie zastąpi dobrej myszki. Zdecydowałem się Wam zaprezentować propozycje od Logitecha, dokładnie model M590. Charakteryzuje się on cichym klikiem, długim czasem pracy na jednym naładowaniu (według producenta aż do dwóch lat), a także obsługą Multi-Device – to znaczy, że na raz możemy być podłączeni do dwóch komputerów. Mało tego, mysz ta współpracuje z interfejsem 2,4 GHz Unifying (do portu USB komputera wpinamy odpowiedni odbiornik) oraz Bluetooth. Dodatkowo M590 ma klawiszy boczne i klikalne kółko oraz sama jest dosyć kompaktowa.

Jakie akcesoria dokupić do Chromebooka? Nasze propozycje
Mysz Logitech M590

Dlaczego nie Logitech Anywhere 2S? Wszak jest ona o wiele lepiej dostosowana do laptopów. Kierowały mną bardzo proste powody. Przede wszystkim M590 jest znacznie tańszą propozycją. Ponadto nie wymaga ona ładowania i działa na wymienialnych bateriach. No i najważniejsze – Anywhere 2S do wygodnego działania wymaga odpowiedniego oprogramowania, którego w systemie Chrome OS nie znajdziemy.

Mysz Logitech M590 kosztuje około 169 złotych.

3. Xiaomi Mi Power Bank 3 PRO 20000 mAh

Co prawda, chromebooki charakteryzują się bardzo dobrym czasem pracy na baterii, jednak nigdy nie wiemy kiedy nam zabraknie energii. Z pomocą przychodzi Power Bank prosto od Xiaomi, a dokładnie chodzi tutaj o model Mi Power Bank 3 PRO 20000 mAh. Dlaczego akurat ten?

Jakie akcesoria dokupić do Chromebooka? Nasze propozycje
Xiaomi Mi Power Bank 3 PRO

Model ten wspiera ładowanie Power Delivery o mocy aż 45 W (dokładnie taką samą mocą charakteryzuje się zasilacz dołączany do Acer Chromebook 714), dzięki czemu pozwala nam na ekspresowe naładowanie baterii naszego laptopa nawet bez dostępu do gniazdka. Muszę zaznaczyć, że większość nowoczesnych chromebooków korzysta właśnie ze standardu Power Delivery, a więc nie powinno być problemów z kompatybilnością.

Xiaomi Mi Power Bank 3 PRO 20000 mAh kosztuje około 169 złotych.

4. Przewód Green Cell USB-C do USB-C z obsługą Power Delivery

Do wyżej opisanego Power Banka, ale również innych ładowarek z Power Delivery, potrzebny jest odpowiedni przewód. Według mnie bardzo dobrym wyborem jest ten od polskiej firmy Green Cell. Charakteryzuje go bardzo dobre wykonanie, długość aż dwóch metrów oraz obsługa do 60 W mocy. Ponadto nie jest zbyt drogi, co na ogromny plus.

Jakie akcesoria dokupić do Chromebooka? Nasze propozycje
Przewód Green Cell USB-C

Przewód Green Cell USB-C do USB-C o długości 2 metrów kosztuje około 35 złotych.

5. HUB USB-C od firmy Green Cell

Kolejnym ciekawym akcesorium jest HUB USB. Pozwala on nam na rozbudowę liczby portów w komputerze. Mało tego, wprowadza on kilka innych. Ten który wybrałem do dzisiejszego zestawienia charakteryzuje się takimi portami jak: 3 x USB-A 3.0, USB-C z obsługą Power Delivery, HDMI z obsługą 4K/30Hz oraz Ethernet RJ 45 1 Gb/s.

Jakie akcesoria dokupić do Chromebooka? Nasze propozycje
Green Cell HUB 6w1 (fot. Świat Baterii)

Dzięki temu gadżetowi możemy w prosty sposób zadokować nasz komputer w miejscu pracy. Mało tego, pozwala on nam na podłączenie się do sieci przewodow. Ponadto, HUB ten jest bardzo dobrze wykonany, dzięki czemu powinien długo nam służyć.

Green Cell HUB 6w1 kosztuje około 200 złotych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!