CHUWI na IFA ma zaprezentować aż dwie nowości!

CHUWI na IFA ma zaprezentować aż dwie nowości!

Firma CHUWI znana jest z produkcji laptopów oferujących świetny stosunek ceny do wydajności. Oczywiście w Europie nie jest ona zbyt znana, ale osoby, które często zamawiają elektronikę z Chin zapewne ją kojarzą. Teraz producent z Państwa Środka zapowiedział, że na targach IFA zaprezentuje nam europejskie wersje modeli, które już znamy.

CHUWI MiniBook

Nowość firmy CHUWI to, jak sama nazwa wskazuje, niewielki laptop kieszonkowy. Sprzęt ten został wyposażony w ekran IPS o przekątnej zaledwie 8 cali i rozdzielczości FullHD (1920 x 1200 pikseli). Przenoszenie tak małego sprzętu będzie niezwykle proste, ale jednocześnie długotrwałe korzystanie z niego może być męczące dla użytkownika. Jednocześnie pisanie na tak małej klawiaturze może nie przypaść do gustu zbyt wielu osobom. Za wydajność odpowiedzialny będzie Intel 8100Y. Procesor ten będzie wspierany aż przez 16 GB RAM-u, a na dane użytkownika zostanie przeznaczony dysk 512 GB SSD.

CHUWI na IFA ma zaprezentować aż dwie nowości!

Zobacz także: 10 miesięcy z chińskim laptopem za 800 złotych od Chuwi. Jak się sprawdza?

I taka specyfikacja wygląda naprawdę dobrze. Waga CHUWI MiniBook będzie wynosić zaledwie 0,66 kg, a sam sprzęt będzie mieć wymiary 201 x 128,6 x 19,3 mm. Przyszli posiadacze laptopa do dyspozycji będą mieć port USB typu C, dwa USB typu A, złącze słuchawkowe, mini HDMI oraz czytnik kart pamięci microSD.

CHUWI LapBook Plus

CHUWI MiniBook to jednak nie jedyna nowość. Drugą będzie laptop z 15,6-calowym o rozdzielczości 4K. Według plotek ma być to najtańszy sprzęt tego typu wspierający taką rozdzielczość. CHUWI LapBook Plus ma oferować pokrycie sRGB w 100%, ale jednocześnie zapewne nie będzie to laptop stworzony typowo dla grafików. Za wydajność odpowiedzialny będzie Intel Atom x7-E3950. Dodajmy do tego 8 GB RAM-u LPDDR3 oraz dysk SSD o pojemności 256 GB i otrzymamy całkiem niezły sprzęt, który powinien być dostępny w wyjątkowo niskiej cenie. Premiera obu urządzeń odbędzie się już na targach IFA 2019 w Berlinie w dniach 6-11 września. Czy CHUWI coś zmieni w europejskich wersjach swoich laptopów? Czas pokaże!

CHUWI na IFA ma zaprezentować aż dwie nowości!

Co myślicie o produktach CHUWI? Czekacie na nowości chińskiego producenta? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!