Apple Music na Windows i Linux? Pomoże w tym Cider!

Cider
Cider

Usług muzycznych jest już całkiem sporo i te jakoś nieszczególnie chcą wspierać Linuxa. Na szczęście społeczność ma na to receptę i z Apple Music możemy skorzystać dzięki programowi Cider!

Cider pozwoli Ci korzystać z Apple Music na Linuxie

Z bardziej popularnych usług streamingowych, swoją oficjalną aplikację ma chyba tylko Spotify. Jeśli natomiast korzystamy z Tidala lub Apple Music, to musimy korzystać z wersji przeglądarkowej. Na szczęście istnieją projekty, które w jakiś sposób chcą nam oddać doświadczenia wersji desktopowej. Przykładem może być właśnie Cider.

Cider to otwartoźródłowy klient do Apple Music, który zainstalujemy zarówno na Windowsie, jak i na Linuxie (oraz na macOS, ale nie wiemy po co). Aplikacja wykorzystuje technologię Electron i miała być tak zbudowana, aby działać jak najwydajniej. Program pozwala nam zalogować się na swoje konto Apple i synchronizować muzykę czy podcasty.

Cider
Cider

Cider ma wiele funkcji, które są żywcem wyjęte z oryginalnej aplikacji. Przykładem może być obsługa Spatial Audio czy wbudowany korektor z wieloma gotowymi setami. Możemy również modyfikować wygląd aplikacji, a także instalować wtyczki. Cider wspiera również MPRIS, a więc możemy sterować muzyką z poziomu kontrolera multimediów, który wbudowany został w środowisko graficzne. W aplikację wbudowano również współpracę z Discordem oraz LastFM.

Cider zainstalujemy z wykorzystaniem wielu różnych metod dystrybucji. Warto skorzystać z Flatpaka – wystarczy wpisać poniższą komendę.

flatpak install flathub sh.cider.Cider

Jeśli korzystacie z Windowsa, to Cider znajdziecie zarówno w Microsoft Store, jak i >>tutaj<< w formie zwykłego instalatora.

Źródło: OMG!Ubuntu, własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!