Discord z ważną funkcją bezpieczeństwa! Zapomnienie o wylogowaniu nie będzie straszne

Discord

Discord to przez wielu uwielbiany komunikator internetowy. Sami go na tyle lubimy, że jest naszym głównym środkiem komunikacji w redakcji. Jak się okazuje, dostaniemy bardzo ważną funkcję bezpieczeństwa.

Discord pozwoli na zdalne wylogowanie sesji

Discord to komunikator, który choć jest zamknięty i scentralizowany (a serwery nie są faktycznymi serwerami), to jednak daje ogromne możliwości użytkownikom oraz pozwala na naprawdę wiele, nawet w wersji darmowej. Nic w tym dziwnego, że program początkowo stworzony dla graczy, stał się uwielbiany przez wiele społeczności. Sami korzystamy z niego w formie komunikatora redakcyjnego – zamiast Slacka – i jesteśmy zadowoleni.

Discord już teraz oferuje wiele funkcji bezpieczeństwa, w tym logowanie z wykorzystaniem 2FA czy za pomocą kodów QR. Jednakże to nie jest wszystko, co moglibyśmy mieć. Mowa tu chociażby o zarządzaniu sesjami logowania – podobnie jak jest to w przypadku Telegrama. Dla przykładu, jeśli zapomnieliśmy się wylogować na komputerze, gdzie zalogowaliśmy się w Firefoxie w systemie Fedora Linux, to dostaniemy prosty sposób na zakończenie tej sesji.

Jak jednak wynika z najnowszych stringów zamieszczonych w repozytorium GitHub Discord Datamining, twórcy Discorda faktycznie pracują nad podobną funkcją.

+ AUTH_SESSIONS: “Sessions”
+ AUTH_SESSIONS_LOGOUT_PASSWORD_MODAL_TITLE: “Enter Password to Log Out Session”
+ AUTH_SESSIONS_LOGOUT_MFA_MODAL_TITLE: “Enter Auth Code to Log Out Session”
+ AUTH_SESSIONS_LOGOUT_MANY_PASSWORD_MODAL_TITLE: “Enter Password to Log Out {sessionCount, plural, =1 {# Session} other {# Sessions}}”
+ AUTH_SESSIONS_LOGOUT_MANY_MFA_MODAL_TITLE: “Enter Auth Code to Log Out {sessionCount, plural, =1 {# Session} other {# Sessions}}”
+ AUTH_SESSIONS_DESCRIPTION: “Here are all the devices that are currently logged in with your Discord account. You can log out of each session individually or all other sessions.\n\nIf you see an entry you don’t recognize, log out of that session and change your Discord account password immediately.”
+ AUTH_SESSIONS_CURRENT: “Current Session”
+ AUTH_SESSIONS_OTHERS: “Other Sessions”
+ AUTH_SESSIONS_OTHERS_LOG_OUT_TITLE: “Log out of all other sessions”
+ AUTH_SESSIONS_OTHERS_LOG_OUT_DESCRIPTION: “You’ll have to log back in on all your devices.”
+ AUTH_SESSIONS_OTHERS_LOG_OUT_ACTION: “Log Out All Other Sessions”
+ AUTH_SESSIONS_ACTIVE_RECENTLY: “less than an hour ago”
+ AUTH_SESSIONS_SESSION_MENU_LABEL: “Session Actions”
+ AUTH_SESSIONS_SESSION_LOG_OUT: “Log Out of Session”
+ AUTH_SESSIONS_OS_UNKNOWN: “Unknown”

Co prawda, dodatek jeszcze nie jest dostępny, jednak pewien użytkownik justsomederpystuff manualnie uruchomił go i działa on dokładnie tak, jak sobie to wyobrażamy.

Discord-Datamining
(fot. Discord-Datamining)

Użytkownik zobaczy listę urządzeń, na których to jest zalogowany do swojego konta Discord. Pojawia się informacja o systemie operacyjnym oraz typie klienta. Jest też data ostatniego użycia (lub pierwszego logowania) oraz adres IP. Kliknięcie w daną sesję pozwala ją zakończyć, to znaczy wylogować się zdalnie. Działanie to wymaga potwierdzenia hasłem.

Póki co, Discord nie poinformował nas oficjalnie, że pracuje nad tą funkcją. Jednakże możemy się spodziewać, że w następnych miesiącach zostanie ona udostępniona użytkownikom.

Źródło: XDA

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!