Ciekawa funkcja już niedługo zagości w Asystencie Google

Ciekawa funkcja już niedługo zagości w Asystencie Google

Już podczas tegorocznych targów IFA w Berlinie Google ogłosiło prace nad nowym trybem, mającym usprawnić współpracę użytkownika z Asystentem Google. Wiele wskazuje na to, że omawiana funkcja już jest wdrażana na poszczególne modele smartfonów.

Zamień swój smartfon/tablet w inteligentny wyświetlacz

Za oceanem dość popularne są tzw. smart display, czyli bezpośrednio tłumacząc – inteligentne wyświetlacze. Służą one głównie do zarządzania inteligentnymi urządzeniami w domu, ale również i do zapisywania wydarzeń w kalendarzu, czy odtwarzania multimediów. Takie urządzenia kosztują od kilkuset do nawet tysiąca złotych (oczywiście, znajdziemy także droższe urządzenia). Jednak wiele osób – w tym ja – ma poważne wątpliwości co do sensu istnienia inteligentnych wyświetlaczy.

Ciekawa funkcja już niedługo zagości w Asystencie Google

W sieci możecie znaleźć mnóstwo artykułów osób kwestionujących rację bytu tych urządzeń. Aby zachować obiektywizm – bez problemu znajdziecie także wypowiedzi ludzi ceniących i zachwalających to rozwiązanie. Jednak najwyraźniej gigant z Mountain View doszedł do wniosku, że nie można rezerwować tej funkcji wyłącznie dla posiadaczy urządzeń typu ‘smart display’ i udostępnił ją – na razie tylko dla wybranych modeli smartfonów – w postaci dodatku Ambient Mode. Ma ona działać wyłącznie podczas ładowania urządzenia.

Co potrafi Ambient Mode?

Przy użyciu tego trybu można użyć smartfona lub tabletu do pokazywania nadchodzących wydarzeń z kalendarza, podejrzeć aktualną pogodę, wyświetlić powiadomienia, sterować muzyką oraz urządzeniami podłączonymi pod Google Home. Jest też opcja wyświetlania zdjęć pochodzących bezpośrednio ze Zdjęć Google. Tak więc najprościej mówiąc – Ambient Mode pozwala na zmianę smartfona/tabletu w swoiste centrum dowodzenia.

Google już podczas targów IFA ogłosiło, że rozwiązanie to pierwotnie trafi na pokład dwóch tabletów – Lenovo Smart Tab M8 HD oraz Lenovo Yoga Smart Tab, a także dwóch smartfonów – na Nokię 7.2 oraz Nokię 6.2. Jednak wiele wskazuje na to, że dostępność funkcji rozszerza się na większą liczbę smartfonów, gdyż o jej obecności informują m.in. użytkownicy Xiaomi Redmi K20 Pro, Pocophone’a F1 czy Nokii 6.1. Na razie Ambient Mode wydaje się być przeznaczony wyłącznie dla użytkowników Androida 10.

Co uważacie o nowej funkcji? Będziecie z niej korzystać? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!