Ciemny motyw w Google dla każdego! Jak się Wam podoba?

google

Już od dłuższego czasu Google testowało ciemny motyw swojej wyszukiwarki. Po wielu miesiącach gigant zdecydował się na przekazanie funkcji każdemu użytkownikowi.

Google w ciemni

Muszę się tutaj przyznać, że ja sam ciemny tryb w Google dostałem nieco szybciej, bo już w lutym. Nawet pisałem o tym na łamach ROOTBLOG-a i wyraziłem swoje niezbyt pozytywne zdanie. Zrobienie dobrego ciemnego motywu, to jest naprawdę tajemna sztuka i moim zdaniem Google zrobiło to co najwyżej średnio. Kompletnie nie dobrało kontrastu czcionek do tła. Mało tego, te czcionki były niewystarczająco grube, przez co ich odczytywanie nie było przyjemne.

google
Wyszukiwarka Google

Gigant jednak uznał, że to dobry moment na to, aby wyszukiwarka w wersji www została udostępniona dla każdego – koniec z testami. Jednak opcja trafia do użytkowników partiami, więc wcale nie musisz jej mieć właśnie już teraz.

Google zapewne powiadomi Cię o dostępności trybu ciemnego. Ale zawsze też możesz kliknąć na zębatkę w prawym, górnym rogu i zobaczyć czy istnieje tam opcja uruchomienia tego trybu.

duckduckgo
DuckDuckGo

Jeszcze raz przetestowałem tryb ciemny i uważam, że teraz jest nieco lepszy. Czcionki wydają się być czytelniejsze i kontrast został w miarę odpowiednio dobrany. Nie cofam jednak swoich słów – moim zdaniem DuckDuckGo akurat ciemny motyw zrobiło lepiej, a przede wszystkim wyraźniej zaznacza odnośniki, w które już kliknęliśmy.

Źródło: Android Central

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!