Wyszukiwarka Google wygląda OKROPNIE z trybem ciemnym na desktopach

amp

Już od dłuższego czasu Google implementuje ciemne motywy w swoich aplikacjach. Gigant postanowił nie ograniczać się tylko do programów mobilnych, ale również do narzędzi dostępnych z poziomu desktopów. Google właśnie wypuściło swoją wyszukiwarkę z trybie ciemnym, a ja mam możliwość ją testować. Wrażenia? jest źle.

Ciemny motyw wyszukiwarki Google to niezły pomysł, ale trzeba zrobić to dobrze

“Kolorowanie” aplikacji na ciemne barwy stało się bardzo popularne również wśród systemów i aplikacji desktopowych. Niestety, implementacja ciemnego motywu nie jest zbyt prosta i czasami po prostu może to nie wyjść. Dobrym tego przykładem może być wyszukiwarka Google, która właśnie otrzymała wsparcie dla ciemnej palety kolorów.

Warto przeczytać: Firefox będzie miał nowy wygląd, który jest… dziwny

Uruchamiając wyszukiwarkę Google w przeglądarce Brave zostałem zaproszony do przetestowania trybu ciemnego. Jako fan tego typu kolorystyki bez wahania zdecydowałem się przystać na te warunki. Niestety, szybko zacząłem tego żałować. Po prostu popatrzcie na grafikę poniżej.

google
Tryb ciemny w wyszukiwarce Google

Tak, idealne połączenie – szare tło i szare czcionki. Mało tego, mam wrażenie, że niebieską barwę sygnalizującą znajdowanie się hiperłącza pod danym tekstem, również przyciemniono. Napiszę to wielkimi literami. NO PRZECIEŻ TO JEST NIECZYTELNE!

Z ciemnymi motywami mam całkiem sporo doświadczenia, bowiem korzystam z nich już od paru lat – również dotyczy to desktopów, bowiem na Linuxie nie jest to żadna nowość. Google po prostu zrobiło to źle! Jeśli tło jest szare, to czcionki powinny być nieco jaśniejsze. Aktualna ich barwa miałaby sens, gdyby tło byłoby kompletnie czarne, a nie szare (co jest kolejnym powodem do narzekania – zwłaszcza gdy mamy ekran AMOLED).

duckduckgo
W DuckDuckGo tło również jest szare, ale czcionki są jaśniejsze i pogrubione

Nie wiemy kiedy Google udostępni ciemny motyw każdemu użytkownikowi, ale liczę, że do tego momentu gigant nieco go zmodyfikuje, bowiem w aktualnej wersji jest on po prostu kiepski.

Co myślicie o ciemnym motywie przeglądarki Google? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!