Clubhouse na Androida pojawi się w Polsce już niedługo – jeśli kogoś to obchodzi…

clubhouse
Clubhouse

Kilka dni temu informowaliśmy Was o tym, że Clubhouse pojawił się w Sklepie Google Play, ale z pewnymi ograniczeniami. Teraz natomiast wiemy, kiedy aplikację będą mogli zainstalować obywatele Polski.

A co to Clubhouse?

Clubhouse to aplikacja społecznościowa, której zasada korzystania jest bardzo prosta. Użytkownicy tworzą specjalne pokoje, w którym część osób ze sobą rozmawia, a reszta słucha – coś w rodzaju słuchania podcastów czy audycji radiowych na żywo. Funkcjonalność przypomina Czaty Głosowe 2.0 w Telegramie, które właśnie miały być alternatywą dla omawianej dzisiaj aplikacji o większych możliwościach i z dostępnością na wielu platformach. Na wielu platformach? Tak, z Clubhouse do tej pory korzystać mogli tylko użytkownicy sprzętów z iOS. Ponadto obowiązuje specjalny system zaproszeń, który i tak nie stanął aplikacji na drodze do uzyskania aż 8 milionów aktywnych użytkowników.

Clubhouse na Androida: kiedy zainstalujemy?

Pojawiły się właśnie w miarę konkretne daty udostępnienia aplikacji Clubhouse w różnych częściach świata. Już w przyszły wtorek program zainstalują obywatele Rosji, Indii oraz Japonii. W piątek natomiast do tego grona dołączy Nigeria oraz Indie. Reszta świata – w tym Polska – może spodziewać się dostępu do Clubhouse jeszcze w tym tygodniu, ale nie później niż piątkowe popołudnie. Muszę jednak dodać, że aby korzystać z tej aplikacji nadal trzeba otrzymać odpowiednie zaproszenie – podobnie jak niegdyś było to z Inbox by Google.

Korzystacie z Clubhouse? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!