Clubhouse już dostępny dla każdego! Ale kogo to obchodzi?

clubhouse

Jakiś czas temu Clubhouse doczekał się swojej wersji na Androida. Niestety, program nadal wymagał od nas posiadania zaproszenia, które to pozwoliłoby się zarejestrować w usłudze. Teraz jednak się to zmienia, ale czy kogokolwiek to obchodzi?

A co to Clubhouse?

Clubhouse to aplikacja społecznościowa, której zasada korzystania jest bardzo prosta. Użytkownicy tworzą specjalne pokoje, w którym część osób ze sobą rozmawia, a reszta słucha – coś w rodzaju słuchania podcastów czy audycji radiowych na żywo. Funkcjonalność przypomina Czaty Głosowe 2.0 w Telegramie, które właśnie miały być alternatywą dla omawianej dzisiaj aplikacji o większych możliwościach i z dostępnością na wielu platformach. Na wielu platformach? Tak, przez długi czas z Clubhouse mogli korzystać tylko użytkownicy iOS. Ponadto do teraz obowiązywał specjalny system zaproszeń, który i tak nie stanął aplikacji na drodze do uzyskania aż 8 milionów aktywnych użytkowników.

clubhouse
Clubhouse

Clubhouse dla każdego!

Jak się okazuje, od teraz Clubhouse już nie wymaga zaproszenia przy rejestracji w usłudze. To też oznacza, że z platformy może korzystać każdy i nie już ona taka ekskluzywna.

Czy to jednak kogokolwiek obchodzi? Na Clubhouse zrobił się ogromny hype, jednak ten równie szybko przeminął. Powodów tego jest wiele, ale system zaproszeń i początkowa obecność tylko na iOS w tym pomogła. Ponadto inne aplikacje, w tym Discord czy Telegram, oferują podobne funkcjonalności. Aktualnie otwarcie platformy dla każdego to raczej próba ratowania aplikacji przed zatraceniem i kompletnym spadkiem popularności. Jak się stanie? Czy Clubhouse odżyje? Tego dowiemy się z czasem.

Źródło: XDA-Developers

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!