Strona główna Aktualności Co powiecie na taki wygląd następcy iPhone XR?

Co powiecie na taki wygląd następcy iPhone XR?

-

Przecieki, ach przecieki. Już niedługo czerwcowa prezentacja iOS 13 i start oficjalnej bety, a jak zwykle, jesienią prezentacja nowych modeli iPhone. Nic więc dziwnego, że przecieki ruszają pełną parą.

Czy taki będzie nowy iPhone XR?

Na wstępie chciałbym zaznaczyć jedną, istotną moim zdaniem, kwestię. Pokazane w tym wpisie grafiki pochodzą od OnLeaks i Pricebaba. Nie mam pewności co do wiarygodności drugiego źródła, ale to pierwsze źródło, powiedziałbym, jest umiarkowanie wiarygodne. Zdarzało im się publikować treści pokrywające się z prawdą, jak również takie, które odbiegały od rzeczywistości. W związku z tym, przecieki te sugeruję traktować z dystansem, jednak z pewnością pokazują one w jakim kierunku zmierzają nowe modele.

Bez wątpienia najwięcej emocji budzą plecki urządzenia. Jeśli wierzyć plotkom, to nowe modele iPhone będą miały kwadratowe maskownice obiektywów. Przyznam szczerze, że wygląda to co najmniej komicznie. Owszem, da się z tym żyć i nie jest to tak szpetne, jak chociażby patent wystającego notcha w Xiaomi, ale tak jak do tej pory wszelkie kwestie designu iPhone’ów mi nie przeszkadzały, tak ta, drażni oczy. Lepiej gdyby pozostawili ją w kolorze czarnym, ewentualnie zrezygnowali z wypukłej optyki. A tak, mamy małego potworka. Ponadto nowy XR ma otrzymać dodatkowy obiektyw.

Nie ma pewności co do tego, na jakiej podstawie wykonano te rendery. Dla innych modeli często można było usłyszeć, że są one na podstawie finalnych schematów CAD. Tutaj takiej informacji brak.

iPhone X…?

Co do nazwy, przecieki wskazują na „iPhone XE”, zaś dla pozostałych dwóch modeli „iPhone XI” i „iPhone XI Max”. Zaś w kwestiach technicznych „iPhone XE” rzekomo ma mieć wyświetlacz taki, jak poprzednik czyli 6.1″ o rozdzielczości 1792×828 pikseli. Fizyczne rozmiary urządzenia mają wynosić 150.9 na 76.1 milimetrów, a grubość 7.8 milimetra, zwiększając się do 8.5 milimetra przy osłonie obiektywów. Dodatkowo w pudełku znajdziemy zasilacz 18 W.

Szczegóły zastosowanych obiektywów nie są jeszcze znane, jednak prawdopodobnie będzie to zestaw znany do tej pory z innych modeli iPhone czyli obiektyw główny + teleobiektyw, oba 12Mpix. Jak wspomniałem na wstępie, są to jedynie przecieki z niezbyt potwierdzonych źródeł, jednak na tym etapie można już powoli zakładać, że finalny wygląd może być zbliżony do tego, co widzimy tutaj.

Co myślicie o nowym wyglądzie? Swoje opinie przedstawcie w komentarzach!

ŹródłoApple Insider

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej