niedziela, Wrzesień 15, 2019
Strona główna Aktualności Xiaomi patentuje odwrotnego notcha w telefonach. Jeśli taki smartfon trafi na rynek...

Xiaomi patentuje odwrotnego notcha w telefonach. Jeśli taki smartfon trafi na rynek to będę w szoku

-

Xiaomi postanowiło opatentować kolejne rozwiązanie z wykorzystaniem tak zwanego notcha. Tym razem nie jest to jednak wcięcie w ekranie, a element, który wystaje poza bryłę telefonu. Czy tylko mi wydaje się to totalnie bez sensu?

Na szczęście to tylko patent

Musimy jednak pamiętać o jednym – patenty nie zawsze oznaczają, że urządzenie wykorzystujące dane rozwiązanie czy technologię faktycznie trafi na rynek. Firmy często patentują swoje pomysły tylko po to aby konkurencja nie mogła bezproblemowo skorzystać z danego rozwiązania. Producenci z całego świata ślepo podążają za trendem bezramkowców i starają się zrobić wszystko aby wyświetlacz zajmował jak największą część powierzchni panelu przedniego. Widzieliśmy już wcięcia czy dziury w wyświetlaczu, slidery czy wysuwane moduły aparatu do zdjęć typu selfie. Xiaomi postanowiło jednak opatentować coś o czym nikt jeszcze nie pomyślał czyli notcha wystającego poza bryłę telefonu. To właśnie tam miałyby być umieszczone aparaty tylne czy głośnik do prowadzenia rozmów.

xiaomi patent 1

Po co to komu? Jak mam być szczery to nie mam pojęcia. Pomysł ten nie tylko wygląda źle, ale także wydaje się zupełnie bezsensowny z praktycznego punktu widzenia. Kupno pokrowca na tego typu smartfon byłoby bardzo utrudnione, a upadek na wystający element spowodowałby zdecydowanie większe szkody niż upadek na tradycyjną ramkę spotykaną w każdym z aktualnie produkowanych telefonów.

Zobacz też: Marzenia fanów Xiaomi się spełniają! Telefon Redmi ze Snapdragonem 855 dostanie NFC

xiaomi patent 2

Tym samym moim zdaniem patent Xiaomi pozostaje jedynie patentem. Tego typu smartfon zapewne nie zostałby zbyt ciepło przyjęty przez fanów marki i nie cieszyłby się dużą popularnością. Zdecydowanie lepszym pomysłem są tradycyjne notche, dziury w ekranie czy nawet slidery lub wysuwane moduły aparatu, które, prędzej czy później, muszą ulec uszkodzeniu.

Co myślicie o nowym patencie Xiaomi? Czy waszym zdaniem notch wystający poza bryłę telefonu ma sens? A może, tak jak ja, zupełnie nie rozumiecie tego pomysłu? Zapraszamy do dyskusji!

Źródłogizchina.com
Kamil Kuźnik
Student Automatyki i Robotyki na AGH w Krakowie. Z technologią związany od najmłodszych lat. Fan szybkich smartfonów, ciekawych słuchawek i dobrego piwa.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej