Co? Słuchawki Jabra Elite 75t dostaną ANC dzięki… aktualizacji?

Co? Słuchawki Jabra Elite 75t dostaną ANC dzięki... aktualizacji?
(fot. Jabra)

Aktywna redukcja szumów (w skrócie ANC) to funkcja, z którą polubiłem się niemalże od pierwszego momentu. Co ważne, znajdziemy ją nie tylko w słuchawkach nausznych, ale także w niektórych dousznych. Nie wiedziałem jednak, że można dodać je za pomocą aktualizacji, a dokładnie tak zrobiła Jabra w przypadku Elite 75t.

Jabra Elite 75t to flagowe, prawdziwie bezprzewodowe słuchawki tego producenta. Zadebiutowały one na IFA 2019 w Berlinie i zastąpiły całkiem udany model Elite 65t. Muszę tutaj dodać, że Elite 65t sam mam od około miesiąca i jestem naprawdę zadowolony. Już teraz mogę zapowiedzieć, że przygotowuję ich recenzję, w której powiem Wam jak sprawdzają się w 2020 roku.

Warto przeczytać: Jabra Evolve2 85 – takie słuchawki chciałbym mieć do pracy zdalnej

Jabra wyposaży Elite 75t w ANC aktualizacją

W Elite 65t bardzo sobie cenię aplikację Sound+. Pozwala ona na zmodyfikowanie pewnych elementów związanych ze słuchawkami, dzięki czemu są one “bardziej moje”, a przy tym pracują tak jak ja chcę. Istnieje tam również możliwość aktualizowania oprogramowania słuchawek. To właśnie uaktualnienia OTA zostaną użyte aby uruchomić aktywną redukcję szumów w Elite 75t.

Jak informuje Jabra, Funkcja ANC będzie dostępna we wszystkich nowych słuchawkach z serii Elite 75t (również w wersji Active), które trafią do sprzedaży, a także tych, które zostały zakupione już wcześniej. Dotychczasowi użytkownicy będą mogli aktywować funkcję ANC za pomocą bezpłatnej aktualizacji OTA korzystając z aplikacji Jabra Sound+. Producent dodaje, że dodanie ANC nie zwiększy ceny słuchawek.

elite 75t
Jabra Elite Active 75T (fot. Jabra)

Jaki jest mój wniosek? Zakładam, że Elite 75t są wyposażone w wymagany hardware pozwalający na uruchomienie ANC. Problemem natomiast musiał być software, nad którym producent musiał popracować. Efektem tej pracy jest właśnie dodanie aktywnej redukcji szumów za pomocą aktualizacji OTA. Nie wiem jak Wy, ale ja – na miejscu właścicieli Elite 75t – skakałbym z radości, bowiem ANC to jedna z najważniejszych i “najdroższych” funkcji w słuchawkach.

Co myślicie o takich aktualizacjach sprzętu? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!