Co wspólnego mają laptopy MacBook z ChatGPT?

Apple

Sztuczna inteligencja to temat numer jeden. Różne firmy prezentują swoje produkty chcąc udostępnić na dostępne rynkowe urządzenia. Niezwykle popularna w takim przypadku jest aplikacja fiirmy OpenAi, która właśnie poinformowała o udostępnieniu ChatGPT na laptopy MacBook.

To jest mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla użytkowników Apple

Na oficjalnym kanale portalu X firmy OpenAI pojawiła się informacja o umożliwieniu użytkownikom MacBooków aplikacji ChatGPT. Jest to wyraźne działanie, ponieważ wcześniej taką aplikację mogli instalować tylko posiadacze płatnej wersji Plus. Obecnie z takiego rozwiązania mogą skorzystać wszyscy klienci, również z bezpłatnej wersji. Użytkownicy mogą skonfigurować skrót klawiaturowy CMD + Spacja, aby przyporządkować aplikacje ChatGPT, co oznacza zastąpienie Spotlight. Aplikacja współpracuje z systemem macOS Sonoma lub nowszym na komputerach Mac z procesorami z serii M.

OpenAI ChatGPT
OpenAI ChatGPT

Nowoczesne narzędzie umożliwi posiadaczom MacBooków wykonywanie prostych działań do robienia zrzutów ekranu, które można przesłać bezpośrednio do zapytania w czacieGPT. To samo można zrobić z plikami, obrazami lub tekstem wybranymi przez użytkownika. Rozmowy prowadzone w aplikacji będą archiwizowane i będzie można je przeszukiwać lub usuwać w historii. Użytkownicy mogą nawet komunikować się głosowo, a ChatGPT 4o będzie dostępny w późniejszym terminie.

Źródło: Twitter          

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!