Jak usunąć całą historię czatów w ChatGPT?

OpenAI ChatGPT
OpenAI ChatGPT

Inteligentne czaty, inteligentne przeglądarki oraz inne narzędzia zrewolucjonizowały świat. Korzystając z takich możliwości warto pamiętać o swoim bezpieczeństwie dbając o naszą historię wyszukiwanych wyników. W czacieGPT takie czyszczenie takich danych jest niezwykle proste.

Jak usunąć całą historię czatów w ChatGPT na komputerze?

Usunięcie historii przeglądania w przeglądarce komputera wygląda inaczej niż w aplikacji. Skupiając się na komputerze wchodzimy w przeglądarkę i logujemy się na konto, z którego korzystaliśmy przy ChatGPT. Tam po wejściu w naszego avatara wybieramy ustawienia. Naszym oczom ukaże się okno, w którym będziemy mogli usunąć całą historię przeglądania.
Wybieramy “usuń wszystko” i po sprawie. Musimy jednak pamiętać, że czat widoczny po lewej stronie będzie jeszcze dostępny. W momencie, gdy będziemy chcieli odtworzyć coś z historii nie będzie to już możliwe. Zapisana historia po usunięciu zniknie z chwilą wylogowana się i zalogowania ponownie na to samo konto. Jest to naprawdę proste i nie wymaga większego kombinowania. Warto czyścić historię, ponieważ to kwestia naszego bezpieczeństwa. Hakerzy i internetowi oszuści czuwają wszędzie. Pamiętajmy, że chcąc usunąć historię z ChatGPT w przeglądarce nie musimy otwierać przeglądarki w komputerze. Ja zrobiłem to przez telefon logując się bezpośrednio na stronie. Działanie jest identyczne (powyższe screeny są właśnie z telefonu).

Jak usunąć całą historię czatów w ChatGPT w aplikacji?

W tym przypadku także zaczynamy od logowania się na nasze konto. Następnie wchodzimy w naszego awatara i wybieramy “kontrolę danych”. Po wejściu w zakładkę pojawi się nam menu do zarządzania historią naszego czatuGPT. Wybieramy usuń historię i potwierdzamy. I po sprawie – wszystko załatwione.
W tym przypadku polecam zalogowanie się na swoje konto ponownie w celu zweryfikowania prawidłowego usunięcia historii. W moim przypadku wszystko przebiegło prawidłowo. W taki sposób możemy wyczyścić dane “korespondencji” z inteligentnym botem. Prawda, że proste? Dajcie znać w komentarzach czy udało się Wam wyczyścisz dane tak jak mnie. Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!