ColorOS 12 już jest! To pierwsza nakładka z Androidem 12 na pokładzie

coloros 12

Firma OPPO właśnie zaprezentowała ColorOS 12. Jest to nowa wersja nakładki tego producenta, która bazuje na Androidzie 12. Jak twierdzi OPPO, jest to pierwsza taka nakładka, która wykorzystuje kompletnie nową odsłonę Androida, a ona jeszcze nie zadebiutowała.

ColorOS 12 zaprezentowany

Pierwszym smartfonem, który dostanie nową wersję nakładki będzie model Find X3 Pro Photographer Edition. Warto dodać, że w ciągu kilku najbliższych tygodni OPPO przedstawi plan aktualizacji – w tym wersji globalnej. Ale czym charakteryzuje się ColorOS 12?

Nakładka ma zaoferować odświeżony wygląd z nowymi ikonami i interfejsem użytkownika, który ma współpracować ze specjalnym silnikiem AI zapobiegającym klatkowaniu animacji. Ma pojawić się także opcja korzystania z wielu ekranów oraz inteligentny pasek boczny Smart Sidebar 2.0.

coloros12

Pojawiła się także funkcja Omoji, która pozwala na stworzenie trójwymiarowego emoji. FlexDrop natomiast da możliwość prostego przełączania się między trybami pełnego ekranu, małego okna lub mini okna, co ma znacząco poprawić wydajność. Cross-Screen natomiast pozwoli na połączenie telefonu z laptopem. Po połączeniu, użytkownicy mogą obsługiwać swoje telefony za pośrednictwem laptopów, jednocześnie udostępniając pliki i dane pomiędzy różnymi urządzeniami. Usługa ma zadziałać na komputerach z systemem operacyjnym Windows 10 lub nowszym.

Pojawiły się także poprawki zabezpieczeń. Chociażby gdy dana usługa będzie korzystać z mikrofonu, kamery lub lokalizacji urządzenia, funkcja przypominania o uprawnieniach w ColorOS 12 wyśle użytkownikowi informację na pasku powiadomień. System ma też ułatwić zarządzanie uprawnieniami.

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!