OnePlus coraz bardziej integruje OxygenOS z ColorOS od Oppo

OnePlus OxygenOS

Już od jakiegoś czasu wiemy, że Oppo zamierza coraz bardziej związać się ze swoją submarką OnePlus. Z tego też powodu Chińczycy coraz bardziej integrują ze sobą nakładki OxygenOS z ColorOS.

Oppo coraz bardziej zamierza związać się z OnePlusem i dosadniej pokazać, że to ich submarka. Efektem tego jest to, że w Chinach smartfony OnePlus będą oferowały nakładkę ColorOS od Oppo (na Zachodzie będzie to jednak OxygenOS). Teraz natomiast przyjdą kolejne zmiany.

OxygenOS coraz bardziej zwiąże się z ColorOS – odbije się to na aktualizacjach

Jak się okazuje, OxygenOS oraz ColorOS mają dzielić sporą cześć kodu, co ma ujednolicić oprogramowanie i usprawnić proces rozwoju. Ma się to chociażby przełożyć na lepsze wsparcie oraz dłuższy okres wydawania aktualizacji. To też oznacza, że:

  • Seria flagowa (w tym modele R i T) będzie otrzymywać trzy duże aktualizacje Androida i zaoferuje 4 lata wsparcia aktualizacjami zabezpieczeń;
  • Serie Nord i Nord CE będą otrzymywać dwie duże aktualizacje Androida i zaoferuje 3 lata wsparcia aktualizacjami zabezpieczeń;
  • Seria Nord N będzie otrzymywać jedną dużą aktualizację Androida i zaoferuje trzy lata aktualizacji zabezpieczeń.

Co ważne, nowe zasady aktualizacji dotyczą urządzeń z serii OnePlus 8 i nowszych. Niestety, starsze (ale nadal dobre) smartfony nie są objęte tak ciekawym programem uaktualnień.

Możemy zauważyć, że OnePlus mocno się zmienia. Do niedawna producent wydawał tylko flagowe modele, jednak teraz możemy znaleźć jego ofertę w niemalże każdej półce cenowej. Czy to dobrze? Sami oceńcie :).


Źródło: The Verge

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!