ColorOS 6 został zapowiedziany już w listopadzie zeszłego roku, ale do tej pory nie trafił na żadne urządzenie OPPO. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie sytuacja się zmieni, a chiński gigant rozpocznie aktualizacje pierwszych smartfonów. Co nowego przyniesie nam szósta wersja nakładki?

Szuflada z aplikacjami w końcu w OPPO

Informacje pochodzą z oficjalnego forum Realme czyli firmy-córki OPPO. ColorOS ma dać użytkownikowi wybór czy chce korzystać z płaskiego interfejsu z wszystkimi aplikacjami instalowanymi od razu na pulpitach czy wykorzystać szufladę znaną między innymi z czystego Androida. Tym samym osoby, które zastanawiały się nad zakupem smartfona producenta z Państwa Środka, a są fanami tradycyjnej szuflady w końcu będą w stanie ją włączyć w ustawieniach telefonu.

coloros 6.0 (1)

Co więcej zoptymalizowana ma być wbudowana przeglądarka, ale to nie dotyczy urządzeń dostępnych w polskiej dystrybucji, ponieważ w naszym kraju domyślnie instalowany jest Google Chrome. Smartfony z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych w ekranie otrzymają możliwość wykonywania zdjęć po tapnięciu w skaner. Oczywiście nie zabrakło zapewnień o dużo szybszym działaniu oraz poprawie zarządzania baterią. Sam interfejs ma także ulec zmianie. Wszystko będzie jaśniejsze, a poprzez zwiększenie odstępów pomiędzy poszczególnymi elementami także bardziej czytelne. ColorOS 6.0 ma być idealnie zoptymalizowane pod bezramkowe smartfony z ekranami o proporcjach 18:9.

Niestety, ale na tą chwilę możemy jedynie przypuszczać, które z urządzeń otrzymają aktualizację do ColorOS 6.0. Bez wątpienia nowa wersja nakładki pojawi się w flagowych telefonach, ale miejmy nadzieję, że OPPO nie zapomni o takich modelach jak RX17 Neo oraz AX7. Bardzo możliwe, że wraz z ColorOS 6.0 producent z Państwa Środka zaktualizuje także swoje smartfony do Androida 9 Pie. Miejmy nadzieję, że OPPO jeszcze czymś nas zaskoczy. Nakładka chińskiej firmy bardzo przypadła mi do gustu i nie nadal nie doszukałem się większych błędów w modelu Find X, a jeśli jej nowa wersja ma być jeszcze bardziej dopracowana to czekam na nią z niecierpliwością.

Korzystacie z smartfonów OPPO? Czy szuflada na aplikację jest czymś bez czego nie wyobrażacie sobie używania telefonu? Zapraszamy do dyskusji!