Coraz to więcej wiemy o Redmi 10X. Zapowiada się naprawdę ciekawie!

Coraz to więcej wiemy o Redmi 10X. Zapowiada się naprawdę ciekawie!

Już 26 maja tego roku submarka Xiaomi zaprezentuje światu nowe smartfony. Wyjątkowo ciekawym modelem wydaje się Redmi 10X w wariancie z modemem 5G czyli sprzęt wyposażony w MediaTeka Dimensity 820. Teraz w sieci pojawiły się kolejne informacje na temat tego urządzenia!

Średniak z wyjątkowo ciekawą specyfikacją

Mam wrażenie, że Redmi 10X będzie tak naprawdę głównym konkurentem dla Redmi Note 9 Pro. Nadal nie do końca rozumiem dlaczego submarka Xiaomi wprowadza na rynek tak ogromną ilość nowych urządzeń z tak krótkim czasie, ale może to właśnie takie działania są kluczem do sukcesu. O tym, że nadchodząca nowość chińskiego producenta pojawi się także w wariancie z modemem 5G oraz MediaTekiem Dimensity 820 wiedzieliśmy już wcześniej. Oczywiście procesor ten może nie przypaść do gustu fanom Snapdragonów, ale, przynajmniej według testów benchmarkowych, jednostka ta może przenieść wydajność średniaków na zupełnie nowy poziom.

Teraz dowiedzieliśmy się, że Redmi 10X otrzyma ekran AMOLED, a co za tym idzie także czytnik linii papilarnych zintegrowany z wyświetlaczem. Dodajmy do tego wsparcie dla dynamicznych motywów Always On Display oraz preinstalowane MIUI 12 i otrzymamy naprawdę ciekawy sprzęt. Tak naprawdę nadal zagadką pozostają aparaty. Pewne jest, że na pleckach znajdziemy cztery oczka, ale nic nie wiemy na ich specyfikacji. Kolejną zagadką pozostaje kwestia obecności modułu zbliżeniowego NFC.

Zobacz także: ASUS pracuje nad dwoma nowymi flagowcami. Co wiemy o ZenFone 7 oraz ROG Phone III?

Dodatkowo, według plotek, to właśnie Redmi 10X ma być najtańszym smartfonem z modemem 5G dostępnym na rynku. Tym samym jego cena musiałaby być niższa niż niedawno zaprezentowanego Honora X10, który w samych Chinach kosztuje 1899 juanów (ok. 1100 zł). Czy nadchodząca nowość producenta z Państwa Środka trafi do sprzedaży także w Europie? Tego niestety nie wiemy. Miejmy nadzieję, że submarka Xiaomi uchyli rąbka tajemnicy już 26 maja tego roku!

Czego oczekujecie po Redmi 10X? Czekacie na premierę tego urządzenia? Co myślicie o najnowszych informacjach o jego specyfikacji? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!