Co oferuje CorelDRAW Graphics Suite? Przekonajmy się!

CorelDRAW
(fot. Corel)

Do profesjonalnego projektowania graficznego możemy podejść na wiele sposobów. Jedną z ciekawszym dróg jest skorzystanie z oprogramowania CorelDRAW Graphics Suite. Zapewne dla wielu z Was jest to już całkiem znana marka, ale myślę, że warto przyjrzeć się niektórym funkcjom.

CorelDRAW to program do profesjonalnego projektowania graficznego

Zacznijmy od początku, czyli do czego można wykorzystać CorelDRAW GRaphics Suite. Jest to zestaw, który pomoże nam przy:

 • tworzeniu grafik wektorowych
 • planowaniu układów stron
 • typografii
 • edycji zdjęć
 • tworzeniu grafik internetowych
 • podczas ogólnego projektowania

Warto dodać, że CorelDRAW jest oprogramowaniem skierowanych głównie do projektantów tworzących różnego rodzaju grafiki do publikacji w internecie lub do druku. Można tutaj wymienić tworzenie grafik, logo, materiałów marketingowych, grafik wieloformatowych, broszur czy nawet haftów na ubrania. W skład pakietu CorelDRAW Graphics Suite wchodzą:

 • CorelDRAW – tworzenie grafik
 • Corel PHOTO-PAINT – obróbka zdjęć
 • Corel CAPTURE – przechwytywanie zrzutów ekranu
 • Corel Font Manager – zarządzanie czcionkami w systemie
 • Corel AfterShot – obsługa zdjęć zapisanych w formacie .raw.

CorelDRAW Graphics Suite – jakie ma funkcje?

Poniżej opisaliśmy kilka wybranych funkcji, które można ze spokojem uznać za ciekawe i naprawdę przydatne podczas pracy z pakietem CorelDRAW Graphics Suite.

Gotowe szablony

Jeśli ktoś zamierza stworzyć grafikę do posta, broszurę czy inną formę reklamy, to warto żeby skorzystał z gotowego szablonu. Na szczęście w pakiecie CorelDRAW jest ich mnóstwo i każdy z nich jest edytowalny.

Corel

Automatyczne dopasowanie strony do grafiki

Jest to przydatna funkcja, która znacznie przyspieszy naszą pracę. Jednym kliknięciem możemy dopasować wielkość strony do zamieszczonej grafiki lub zdjęcia. Autodopasowanie działa w oparciu o wymaganą przez nas szerokość marginesu, na przykład 7 mm. W ten sposób dowolny załadowany format arkusza dostosuje się do danych, na które składa się konkretna grafika – bez ręcznego przesuwania krawędzi strony.

Corel

Corel Font Manager

Instalacja pojedynczej czcionki w systemie wydaje się być naprawdę prosta. Jednak zarządzanie całą grupą fontów to ciężka sprawa. Z pomocą przychodzi Corel Font Manager. W programie można stworzyć własne biblioteki, gdzie między innymi za pomocą filtrów można je pogrupować. Kolorowe znaczniki podpowiedzą, które czcionki są już zainstalowane, a które nie. W razie braku, można je doinstalować. Każdy font da się też zweryfikować, czy na przykład oferuje polskie znaki.

Corel

Typografia

Jest to funkcja, która pozwala w sposób dowolny i efektywny dopasowywać tekst do konkretnej potrzeby. Wbudowane narzędzia pozwolą na ręczne rozmieszczenie poszczególnych słów, liter i innych elementów. Prostym kliknięciem można też dokonać idealnego dostosowania do konkretnego kształtu.

Corel

Modyfikacja obrysu

Jest to specjalne narzędzie, który pozwoli nam automatycznie stworzyć dowolną liczbę obrysów wokół zaprojektowanego obiektu.

Corel

PowerCLIP

PowerCLIP to opcja szybkiego kadrowania. W prosty i wygodny sposób wykadrujemy grafiki dopasowując je do danego kształtu.

Corel

PowerTRACE

PowerTRACE to funkcja przekształcania grafiki pikselowej na wektorową. To pozwoli na wykorzystanie nawet rozpikselowanego zdjęcia i pozwoli na powiększenie bez utraty jakości.

Efekty i filtry

W CorelDRAW istnieje również opcja skorzystania z wielu efektów i filtrów. Z powodzeniem można grafiki dopasować, rozmyć czy nawet zmienić kolory oraz tekstury.

Corel PHOTO-PAINT

PHOTO-PAINT to specjalna aplikacja dedykowana obróbce zdjęć i edycji grafiki. Pozwala to na profesjonalną obróbkę i jasno można stwierdzić, że jeśli czegoś nie ma w podstawie CorelDRAW, to jest to w PHOTO-PAINT.

Corel

Bogata biblioteka zasobów

CorelDRAW to również dostęp do niezwykle bogatego katalogu zasobów. Znajdziemy tam nawet 7000 obrazków clipart i cyfrowych grafik, 1000 zdjęć wysokiej rozdzielczości, 1000 fontów TrueType i OpenType, 150 gotowych szablonów czy nawet ponad 600 wypełnień w postaci map bitowych, wektorowych i tonalnych.

Jak wyposażyć się z CorelDRAW Graphics Suite?

Licencję oprogramowania CorelDRAW Graphics Suite można kupić w home.pl, czyli u oficjalnego dystrybutora.

Kliknij >>tutaj<<, aby zakupić licencję!

Artykuł płatny. Powstał przy współpracy z firmą Corel.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!