Corning pracuje nad szkłem Gorilla Glass do składanych smartfonów

corning gorilla glass

Składane telefony stały się faktem. I chociaż na tę chwilę jedynie Samsung, Royole oraz Huawei pokazali światu własne smartfony tego typu to już niedługo rynek powinien zostać zalany nowościami z elastycznymi ekranami. Firma Corning jest tego świadoma i już pracuje nad specjalnym szkłem mającym chronić ekrany składanych telefonów!

Elastyczne szkło mające chronić ekrany

Firma Corning odpowiedzialna jest za produkcję szkieł Gorilla Glass, które chronią wyświetlacz większości smartfonów dostępnych na rynku mobilnym. Technologia ta jest nieustannie ulepszana, ale pojawienie się składanych telefonów jest czymś na co amerykański producent musi dopiero się przygotować. Oczywiście prace nad nowym rozwiązaniem już trwają, ale na tą chwilę firmie Corning nie udało się jeszcze stworzyć całkowicie elastycznego szkła, które mogłoby jednocześnie zagwarantować smartfonom ochronę przed rysami oraz upadkami.

gorilla glass

W sieci pojawił się krótki film prezentujący testy szkła o grubości zaledwie 0,075 mm. Szkło to było zginane 200 000 razy do promienia wynoszącego 5 mm. I przetrwało te testy. Jednak jest to jedynie prototyp, który nie został póki co wprowadzony do seryjnej produkcji. Oczywiście firma Corning ma zamiar nadal udoskonalać swój nowy produkt, ale bardzo możliwe, że Huawei Mate X czy Samsung Galaxy Fold trafią na rynek już z nową generacją Gorilla Glass przeznaczoną dla składanych smartfonów.

Zobacz też: LEGO przygotowało konkurencję dla Huawei Mate X i Samsunga Galaxy Fold. Oto LEGO Fold!

Składanych telefonów będzie coraz więcej

Tak jak na ten moment składane smartfony to pewien powiem przyszłości tak już niedługo mogą być one powszechnie dostępne. Problemem tego typu urządzeń jest jednak cena. Koszt wyprodukowania składanego telefonu jest dużo większy niż tradycyjnego smartfona, a producenci muszą uporać się z wieloma problemami czy przeciwnościami. Niemniej jednak jeśli technologia ich produkcji zostanie udoskonalona i spopularyzowana to bardzo możliwe, że cena tych urządzeń spadnie, a to automatycznie powinno przełożyć się na wzrost popularności. Jest na co czekać!

Co myślicie o nowym szkle firmy Corning? Jesteście zadowoleni z dotychczasowych generacji Gorilla Glass? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!