Nie masz dostępu do Google Pay? Możesz skorzystać z Curve Pay!

Curve

Popularne opcje płatności zbliżeniowych to Google Pay oraz Apple Pay. Co jednak w przypadku, kiedy nasz telefon nie obsługuje ani takich, ani takich? Cóż, użytkownicy smartfonów Huawei bez Usług Google, za to z Huawei Mobile Services mogli mieć pod tym względem mały problem. Od niedawna jednak mogą płacić zbliżeniowo przy pomocy kolejnej aplikacji. Jest to Curve.

Curve Pay działa już w Polsce

Curve to brytyjski fintech, który oferuje swoim użytkownikom aplikację oraz kartę płatniczą. Jest pośrednikiem w płatnościach, a działa to w ten sposób, że karta Curve może zastąpić dowolną posiadaną przez nas kartę płatniczą, wystarczy to odpowiednio skonfigurować w aplikacji.

curve pay

Użytkownicy telefonów Huawei mogą już pobierać najnowszą wersję aplikacji Curve z AppGallery. Dzięki temu dostaną oni możliwość wykonywania płatności zbliżeniowych smartfonem. Opcja zapłaty przez Curve powinna funkcjonować wszędzie tam, gdzie są akceptowane karty. Pierwsi użytkownicy przetestowali już tę możliwość transakcji i przebiegła ona pomyślnie. Z płatności zbliżeniowych Curve Pay mogą skorzystać nie tylko użytkownicy smartfonów z HMS, ale także i z GMS.

Fintech Curve wprowadził również zmiany odnośnie zakupu kryptowalut. Teraz można za nie płacić kartą Curve, a uprzednio opcja ta była zablokowana.

Źródło: cashless.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!