LeTV S1 to pierwszy smartfon z Huawei Mobile Services nie od Huawei

letv s1
(fot. GizmoChina)

Kiedy to Huawei wydał HMS, czyli konkurencyjne usługi dla Google Play Services, to pojawili się producenci, którzy zadeklarowali chęć przyjrzenia się temu projektowi i nawet adaptacji. Wydarzenia teraz się spełniają, bowiem poznaliśmy pierwsze szczegóły o LeTV S1.

LeTV S1 zaoferuje HMS – podobnie jak smartfony Huawei

LeTV to marka, którą możecie kojarzyć pod nazwa LeEco, która niegdyś zdobyła niemałą popularność. Teraz producent postanowił powrócić do smartfonów i zaskoczył nas czymś ciekawym. Otóż najnowszy model S1 oferuje Huawei Mobile Services, a nie Usługi Google.

LeTV S1 wykorzystuje procesor UNISOC Tiger T7150, a obraz wyświetlany jest na ekranie o rozdzielczości HD+ z małym notchem na aparat frontowy. Ponadto całość zasila ogniwo o pojemności 4900 mAh. Zdjęcia również pokazują, że na tyle dostępne będą 3 aparaty oraz czytnik linii papilarnych. S1 to bez wątpienia smartfon budżetowy i wyjątkowo prosty.

letv s1
(fot. GizmoChina)

Najciekawszym elementem jest system operacyjny. Oczywiście jest to Android, ale w dosyć leciwej wersji 9. No i – tak jak wspomniałem wcześniej – mamy tutaj Huawei Mobile Services, czyli zestaw aplikacji znany z telefonów Huawei z AppGallery na czele. Co ciekawe, niemalże cały smartfon został wyprodukowany w Chinach. Niemalże, bowiem system nie jest chiński, aczkolwiek jest on otwartoźródłowy. Usługi natomiast jak najbardziej pochodzą z Chin.

Póki co, znamy tylko częściową specyfikację sprzętu. Nie dowiedzieliśmy się kiedy on zadebiutuje, ani tym bardziej nie poznaliśmy jego ceny. Bez wątpienia będzie ona niska, ale raczej też smartfon nie będzie dostępny poza granicami Chin.

Źródło: GizmoChina przez Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!