Cyberpunk 2077 next-gen już jest? Według Xboxa TAK!

cyberpunk 2077

Nie będę kłamał i od razu powiem, że Cyberpunk 2077 nie był stuprocentowym sukcesem. Zaraz po premierze gra wykazywała wiele błędów, zwłaszcza na starszej generacji konsol. Przez ten czas dostaliśmy wiele aktualizacji, które grę poprawiły. Niestety, nadal nie była to aktualizacja do wersji next-gen, która może zmienić powszechną opinie o grze. Aż niespodziewanie chyba właśnie się pojawiła.

Cyberpunk 2077 w wersji next-gen? Tak pokazuje Xbox

Aktualnie Cyberpunk 2077 działa na konsolach Xbox Series X|S oraz PlayStation 5, ale w trybie wstecznej kompatybilności. CD Projekt jednak zapowiedział, że wszyscy Ci, którzy kupili grę, dostaną aktualizację do wersji next-gen, która wniesie tytuł na wyższy poziom. Aktualizacja miała pojawić dosyć szybko, ale w październiku ubiegłego roku dowiedzieliśmy się, że polski gigant przesunął premierę uaktualnienia na I kwartał 2022 roku.

Jak się okazuje, właściciele Cyberpunk 2077 na Xboxa właśnie dostali aktualizację ważącą ponad 7 GB. Po uaktualnieniu gra zmienia swój status na Optimised for Xbox Series X|S, a więc została zoptymalizowana na konsolę nowej generacji. Na okładce gry pojawia się również logo nowych konsol Microsoftu.

cyberpunk 2077
(fot. Tom Warren)

Jest to o tyle ciekawe, bowiem na jutro (15 lutego) CD Projekt RED zaplanował specjalny stream związany z Cyberpunkiem 2077. Może to właśnie w trakcie tego wydarzenia Redsi ogłoszą oficjalnie nadejście oczekiwanej aktualizacji?

Jeśli tak, to jutro powinien pojawić się większy update, który faktycznie przyniesie korzyści z tytułu next-gen. Dzisiejsza aktualizacja może być czymś w stylu przygotowującej. Powoli zaczynam żałować, że jeszcze nie kupiłem CP2077 na Xboxa…

Źródło: Tom Warren

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!