Cyberpunk 2077: Patch 1.3 – co nowego w Night City?

cyberpunk 2077
źródło: GOG

CD Projekt RED poinformował nas właśnie co znajdzie się w kolejnej aktualizacji do Cyberpunka 2077. Patch 1.3 niesie ze sobą zmiany związane z działaniem minimapy, a także drzewkiem umiejętności czy misją w domu lalek. Nie ma jeszcze wypunktowanej listy zmian, ale rzeczy te zostały przedstawione w barwnych wiadomościach “Co nowego w Night City”.

Jak CD Projekt RED opisał aktualizację:


Witamy w kolejnym raporcie specjalnym N54 News przedstawiającym najświeższe wieści wszystkim mieszkańcom Night City, którzy utknęli z dala od domu! Nasi reporterzy wiedzą już, jakie zmiany czekają nasze miasto. Choć nie są to największe zmiany, i pojawi się ich więcej (gdy tylko odtajnione zostaną dalsze dokumenty), z przyjemnością ujawniamy nieco na temat nadchodzących zmian. 

Nazywam się Gillean Jordan, a oto co nowego w Night City:

„Serdeczne pozdrowienia, fixerzy Night City”

Dziś rano korporacja Thorton Ltd. ogłosiła aktualizację swojej nawigacji GPS. Inni producenci, w tym topowy Rayfield, niedrogi Makigai czy producent motocykli Yaiba, szybko poszli za jej przykładem.

Działanie wszystkich tych firm w pełnym porozumieniu jest niespotykane, więc postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się całej sprawie. Nasze źródła ujawniły, że prawdziwym powodem aktualizacji GPS jest list otwarty wystosowany przez najważniejszych fixerów z Night City, wysłany na początku tego roku do wszystkich dealerów pojazdów w Kalifornii Północnej. Pod tekstem podpisali się między innymi Rogue Amendiares z Afterlife, Sebastian „Padre” Ibarra z Heywood oraz tajemniczy Mr. Hands z Pacifiki. 

Niestety, zanim zdołali przeprowadzić wywiad z panią Amendiares, nasi reporterzy zostali „poproszeni” o opuszczenie Afterlife. Udało nam się jednak zdobyć komentarz od innego lokalnego fixera:

„Zatrudniam ludzi, żeby odwalali za innych brudną robotę, nie? Wiele z tych robót trzeba wykonać w odpowiednim czasie. Spóźnisz się – nie ma kasy. A ostatnio mieliśmy sporo… powiedzmy, „zwrotów”. Najemnicy wjeżdżają w budynki i giną przed skończeniem roboty, albo gubią się w Night City, przegapiają zjazd i trafiają na Badlandy zamiast do Corpo Plazy. To prawdziwy koszmar i szkodzi interesom!” – Muamar „El Capitán” Reyes z Santo Domingo.

Fixerzy twierdzą, że wszystkiemu winne są wadliwe systemy nawigacyjne i dlatego postanowili wystosować list otwarty do producentów pojazdów. Pozostaje jednak pytanie – dlaczego firmy postanowiły na niego zareagować?

„Początkowo nie chcieliśmy spełniać żadnych żądań tych kryminalistów, ale po wewnętrznym audycie podejście się zmieniło. Potwierdziliśmy, że nasze własne transporty borykają się z tymi samymi problemami, ładunki często docierają spóźnione albo nawet gubią się całkowicie. Ostatecznie zdecydowaliśmy, że w najlepszym interesie wszystkich leży wdrożenie aktualizacji nawigacji, o której pisali fixerzy” – anonimowy pracownik wyższego szczebla w Quadra.

Czy będzie to zmiana na lepsze? Sprawdźmy, co ma do powiedzenia nasz ekspert w studio:

„Nowe oprogramowanie systemu minimapy to większa przejrzystość i prostsza nawigacja. Jedźcie szybko i bezpiecznie.” – Andrzej, Programmer, CD PROJEKT RED.

Przejrzyste warunki w Chmurach

Po ostatniej burzy w tym obiekcie i zmianach na szczeblu zarządzającym Chmury ogłaszają zmiany w procedurze dopasowania. Nasza korespondentka, Bes Isis, postanowiła przyjrzeć się sprawie bliżej.

Dziękuję, Gillean! Choć właściciele twierdzą, że sytuacja przez cały czas była pod kontrolą, oczywistym jest, że po incydencie z udziałem jednej z ich lalek w Chmurach doszło do poważnego kryzysu. Jednak zarząd unika tego tematu i nie chce podawać żadnych szczegółów:

„Wystąpił niegroźny incydent z udziałem byłej pracowniczki, ale zapewniam, że nie wpływa to w żaden sposób na nasze usługi. Wciąż mogą państwo spodziewać się niezapomnianych wrażeń i obsługi premium” – Anjelica Milioti, starsza pełnomocniczka do spraw usług VIP.

Wygląda jednak na to, że ten „niegroźny incydent” wymógł wprowadzenie dodatkowych zabezpieczeń zapewniających satysfakcję klientów. Znajduję się obecnie w recepcji, gdzie klienci są analizowani przez algorytm Chmur. Jak dokładnie to działa i jakie zmiany są planowane?

„Nasz dom lalek korzysta z zaawansowanego algorytmu, który idealnie dopasowuje szeroki asortyment lalek do oczekiwań naszych klientów. Dom lalek zawsze wie. Znajdujemy to, co ukryte. Obecnie testujemy aktualizację, która pozwoli klientom podjąć lepszą decyzję podczas ostatniego etapu procedury dopasowania, aby mogli wybrać z najbardziej zgodnych lalek tę optymalną” – Cheri Nowlin, recepcjonistka.

Jak sami państwo widzą, Clouds wprowadza zmiany w swojej, teoretycznie niezawodnej, procedurze. A może jednak dom lalek nie zawsze wie? Mówiła Bes Isis, na żywo z Westbrook. A teraz wracamy do naszych ekspertów w studiu.

„To było jedno z moich pierwszych zadań po tym, jak dołączyłam do tego projektu. Od dawna sprawdzam ten kod, ponieważ chciałam zrozumieć nasz interfejs systemu wideo. Zrozumiałam, że problem nie leży w konfiguracji wideo. Wartość czasu wideo była krótsza niż czasu sekwencji wideo. Obecnie gracze lepiej zrozumieją decyzję, którą podejmują w tej sekwencji fabularnej” – Natalia, UI Programmer, CD PROJEKT RED.

Najemnicy uniwersalni

To oczywiste, że Night City zmienia wszystkich, ale biorąc pod uwagę liczbę trenerów osobistych rejestrujących swoje firmy w całym mieście, najwyraźniej regulacje psychiczne stają się równie popularne, co nowe wszczepy.

Jak zwykle to najemnicy są pionierami, jeśli chodzi o szlifowanie i modyfikowanie swoich umiejętności. Szukając absolutnej uniwersalności, są gotowi wydać fortunę, aby dobrze przygotować się na to, co wydarzy się podczas realizacji kontraktu.

Ten nowy trend wpłynął na cały rynek – popyt na niegdyś popularne drzazgi Tabula e-Rasa zdecydowanie spadł, a ich miejsce zajęli właśnie trenerzy personalni. Inwestorzy wycofują środki i szukają innych możliwości inwestycyjnych, a twórcy drzazg rozważają kroki prawne przeciwko trenerom.

Ripperdocom te wieści najwyraźniej nie przeszkadzają. Choć ta zmiana na rynku ostatecznie wpływa na nich negatywnie, twierdzą, że drzazgi nigdy nie były dużą częścią ich obrotów, a w dłuższej perspektywie coaching osobisty nie sprawi, że cyberware odejdzie do lamusa.

„Od dawna pracuję z najemnikami. To idealni klienci, którzy zawsze wiedzą, czego potrzebują, i nigdy nie narzekają na ceny. Prawdę mówiąc, cieszy mnie ten trend polegający na trosce o własne ciało. Jak widzicie, ja sam nie używam wszczepów i zawsze przypominam klientom, że choć wszczepy oszczędzają czas i życie, znacznie ważniejszy jest rozwój osobisty” – Robert „Doktor Chrom” Rainwater, ripperdoc.

Choć coaching nie odmieni człowieka w całości, a najemnicy wciąż muszą dokładnie planować rozwój swoich atrybutów, fixerzy są zachwyceni faktem, że najmowanie ludzi o odpowiednich atutach jest teraz prostsze niż kiedykolwiek. Oto, co o tej sytuacji myśli jedna z naszych ekspertek:

„Dla naszych graczy funkcja ta oznacza bezpieczniejsze eksperymenty z konfiguracjami. Jest łatwo dostępna i tania, a więc nie trzeba się wahać podczas inwestowania w konkretne atuty.” – Katarína, Gameplay Designer, CD PROJEKT RED.

Chcecie wiedzieć więcej?

Pełna lista zmian pojawi się wkrótce! Jednak, jeśli nie możecie się doczekać dalszych informacji co nowego w Night City, to CD Projekt RED zaprasza na REDstreams z ekspertami jutro na kanale Twitch. Transmisja odbędzie się w języku angielskim i rozpocznie się 17 sierpnia o godzinie 18:00.

Źródło: cyberpunk.net

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!