Czarny Xbox Series S jest piękny! Znamy cenę

(fot. Xbox)
(fot. Xbox)

Przyzwyczailiśmy się, że Xbox Series S jest biały, a Series X – czarny. To się jednak zmieni, bowiem pojawi się Xbox Series S Carbon Edition. Nowy kolor to nie jest jedyna zmiana.

Xbox Series S Carbon Edition ma dysk 1 TB

Właśnie zaprezentowano nową wersję Xboxa. Mowa tu Xbox Series S w kolorze czarnym. Trzeba przyznać, że sprzęt wygląda zjawiskowo, a przynajmniej na nagraniu. Jednak nowa barwa to nie są wszystkie zmiany.

Xbox Series S (fot. Xbox)
Xbox Series S (fot. Xbox)

Czarny Series S naprawia największą bolączkę białej edycji – mały dysk 512 GB. Otóż nowa konsola ma dysk 1 TB – tak jak Xbox Series X. To pozwoli na pomieszczenie jeszcze większej liczby gier, zwłaszcza z Game Passa (nie bez powodu Series S nazywany jest tanim dekoderem Game Passa).

Oczywiście, wraz z konsolą sprzedawany będzie też dedykowany pad w kolorze czarnym. Warto tutaj zaznaczyć, że od jakiegoś czasu trwają promocje na kontrolery Xbox i aktualnie można je kupić w cenie poniżej 200 złotych.

Nowy Xbox Series S został wyceniony na 349 USD, a sprzedaż ma ruszyć 1 września. W Polsce cena ma wynosić 1649 złotych. Dodam, że aktualnie biały Xbox Series S kosztuje 1399 złotych, choć jak dobrze pamiętam, na początku było to 1349 zł, przy czym często bywały promocję, w ramach których konsolę można było zakupić nawet za około 1000 zł.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!