Część specyfikacji Realme 6i przestała być tajemnicą!

Część specyfikacji Realme 6i przestała być tajemnicą!

Premiera Realme 6i zaplanowana jest na jutro czyli 17 marca tego roku. Wprawdzie w sieci już wcześniej pojawiały się informacje na temat tego urządzenia to tak naprawdę dopiero teraz chiński producent postanowił uchylić rąbka tajemnicy. Co wiemy na temat nadchodzącej nowości Realme i czy jest na co czekać?

Realme 6i

Nadchodząca nowość chińskiego producenta będzie tak naprawdę pierwszym smartfonem, który będzie pracować pod kontrolą MediaTeka Helio G80. Jednostka ta składa się z ośmiu rdzeniu Cortex-A75 o taktowaniu do 2 GHz na rdzeniu oraz grafiki ARM Mali-G52. Niemniej jednak ciężko powiedzieć jak procesor ten wypadnie w codziennym użytkowaniu. MediaTek Helio G90T bardzo pozytywnie zaskoczył świat i miejmy nadzieję, że tak będzie także z nową jednostką tajwańskiego producenta. Jednostka ta powinna być wspierana przez 4 GB RAM-u w podstawowym wariancie, ale bardzo możliwe, że na rynek trafi także mocniejsza konfiguracja.

Część specyfikacji Realme 6i przestała być tajemnicą!

Realme 6i otrzyma także ekran IPS o przekątnej 6,5 cala oraz rozdzielczości HD+ (1600 x 720 pikseli). W górnej części wyświetlacza zostanie umiejscowione niewielkie wcięcie skrywające pojedynczy aparat 16 Mpix do zdjęć typu selfie. Czytnik linii papilarnych ma zostać umiejscowiony na pleckach. To właśnie tam znajdziemy także cztery aparaty. Główny ma mieć rozdzielczość 48 Mpix, a dodatkowymi zapewne będą obiektyw superszerokokątny, obiektyw do zdjęć typu makro oraz oczko odpowiedzialne za rozmycie tła w trybie portretowym. Całość będzie działać dzięki baterii o pojemności 5000 mAh wspierającej szybkie ładowanie o mocy 18 W.

Część specyfikacji Realme 6i przestała być tajemnicą!

Zobacz także: Pierwszym sklepem z telefonami Realme będzie x-kom. Znamy datę wprowadzenia!

I tak jak większość specyfikacji Realme 6i nie jest jakąkolwiek tajemnicą, tak nadal nie wiemy nic na temat ceny tego urządzenia. Bez wątpienia chiński producent musi odpowiednio wycenić swoje urządzenie, aby te cieszyło się większa popularnością. Jednocześnie już niedługo smartfony z serii Realme 6 powinny pojawić się także w naszym kraju. Czy wśród nich znajdziemy także model Realme 6i? Czas pokaże.

Co myślicie o Realme 6i? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!