Część specyfikacji Redmi 10X przestała być tajemnicą. Nadchodzi także Redmi 10X Pro!

redmi note 9 pro plecki główne

Wprawdzie submarka Xiaomi nadal nie zapowiedziała wydarzenia, na którym oficjalnie zobaczymy model Redmi 10X, a w sieci pojawia się coraz to więcej informacji na temat tego urządzenia. Co ciekawe na rynek ma trafić także wersja oznaczona jako “Pro”, a dodatkowo osoby, które chcą mieć możliwość łączności z sieciami 5G także znajdą coś dla siebie!

Redmi 10X oraz Redmi 10X Pro

Zacznijmy od pierwszej z nadchodzących nowości. Redmi 10X ma trafić na rynek zarówno w wersji 4G jak i tej z modemem 5G. Smartfony te bez wątpienia będą różnić się procesorem, ponieważ standardowe wydanie Redmi 10X 4G ma pracować pod kontrolą MediaTeka Helio G70, a, jak zapewne cześć z was doskonale wie, jednostka ta nie współpracuje z modemami 5G. W obu wariantach powinniśmy jednak znaleźć ekran IPS LCD o przekątnej 6,53 cala oraz rozdzielczości FullHD+ (2340 x 1080 pikseli). Redmi 10X 4G otrzyma 4 GB lub 6 GB RAM-u oraz 128 GB pamięci wewnętrznej. Co ciekawe konfiguracja pozwalająca na łączność z sieciami nowej generacji będzie oferować 6 GB lub nawet 8 GB RAM-u oraz 128 GB lub 256 GB przestrzeni na pliki użytkownika. Warto także zaznaczyć, że dziś zapowiedziano, że to właśnie nadchodząca nowość submarki Xiaomi będzie pierwszym smartfonem z MediaTekiem Dimensity 820 5G i jednostka ta może pojawić się w wariancie pozwalającym na łączność z 5G.

Część specyfikacji Redmi 10X przestała być tajemnicą. Nadchodzi także Redmi 10X Pro!

Redmi 10X, niezależnie od wersji, ma otrzymać także port USB-C, tradycyjne złącze słuchawkowe oraz baterię o pojemności 5020 mAh. Nie zabraknie także czterech aparatów tylnych, a wśród nich znajdziemy oczko główne 48 Mpix, obiektyw superszerokokątny 8 Mpix oraz dwa dodatkowe obiektywy 2 Mpix o nieznanej na tę chwilę funkcji. W specyfikacji nie pojawiły się jakiekolwiek informacje na temat NFC, a co za tym idzie możemy założyć, że modemu zbliżeniowego w nadchodzącej nowości Xiaomi nie znajdziemy.

Zobacz także: Xiaomi już niedługo powinno zaprezentować Mi TV Stick

Co ciekawe na rynku ma pojawić się także Redmi 10X Pro. Na temat tego sprzętu nie wiemy tak naprawdę nic oprócz tego, że otrzyma on 8 GB RAM-u oraz 128 GB lub 256 GB pamięci wewnętrznej. Dodatkowo smartfon ten będzie wyposażony także w modem 5G. I przyznam szczerze, że nie do końca rozumiem sens tworzenia tych modeli. Niedawno na rynku pojawiła się seria Redmi Note 9, która wydaje się najzwyczajniej w świecie ciekawsza. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na temat tych urządzeń!

Na zdjęciu głównym znajduje się Redmi Note 9 Pro, którego recenzje znajdziecie tutaj.

Co myślicie o specyfikacji Redmi 10X? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!