Xiaomi już niedługo powinno zaprezentować Mi TV Stick

xiaomi-mi-tv-4a-13
Główny pulpit (już po tłumaczeniu)

Pierwsze informacje na temat tego, że Xiaomi pracuje nad zupełnie nową przystawką do TV pojawiły się już kilka tygodni temu. Jednak dopiero teraz w sieci pojawiły się informacje na temat specyfikacji tego urządzenia, a nawet przewidywanej ceny. Czy jest na co czekać?

Xiaomi Mi TV Stick

Zacznijmy od ceny. Nadchodząca nowość producenta z Państwa Środka została dostrzeżona w wyszukiwaniach w sklepie Gearbest. Tam sprzęt ten został wyceniony na 79,99 dolara czyli około 340 zł. Niemniej jednak nie traktowałbym tej ceny jako coś pewnego. Po pierwsze ceny w chińskich sklepach oferujących wysyłkę do krajów Starego Kontynentu najczęściej są zdecydowanie wyższe niż w samym Państwie Środka. To oznacza, że tak naprawdę Xiaomi Mi TV Stick może być wyceniony na zupełnie inną kwotę, którą możemy poznać dopiero podczas oficjalnej prezentacji tego urządzenia.

Xiaomi już niedługo powinno zaprezentować Mi TV Stick

Co ze specyfikacją? Za wydajność odpowiedzialny będzie czterordzeniowy procesor Amlogic S905. Jednostka ta będzie wspierana przez grafikę Mali-G31. Dodajmy do tego 2 GB RAM-u i tak naprawdę sprzęt ten powinien zaoferować szybkość działania, która w zupełności wystarczy do oglądania ulubionych filmów czy seriali na YouTube, Netflixie czy innych serwisach streamingowych. Na aplikacje przeznaczone zostanie 8 GB pamięci wewnętrznej. Xiaomi Mi TV Stick ma w pełni wspierać rozdzielczość 4K wraz z HDR, a także dwuzakresowe Wi-Fi.

Zobacz także: Xiaomi Mi Band 5 certyfikowany na Tajwanie. Premiera coraz bliżej!

Nowość Xiaomi będzie podłączana do telewizora za pomocą złącza HDMI. Czy sprzęt ten ma sens? Tak naprawdę dużo zależy od samej ceny. Na tę chwilę dużo ciekawszym wyborem wydaje się Mi Box S, który wprawdzie jest większy, ale jednocześnie oferuje między innymi dodatkowy port USB-A mogący przydać się do podłączenia zewnętrznego dysku czy innych akcesoriów. Data premiery Xiaomi Mi TV Stick pozostaje nadal tajemnicą.

Na zdjęciu głównym znajduje się Xiaomi Mi TV 4A, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o specyfikacji Mi TV Stick? Czekacie na tę nowość Xiaomi? A może korzystacie z innych tego typu urządzeń? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!