Częściowa specyfikacja Google Pixel 4 i Pixel 4 XL pojawiła się w sieci. Czy jest na co czekać?

google pixel 4 render

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL są jednymi z najbardziej wyczekiwanych urządzeń w tym roku. W sieci pojawiły się już grafiki przedstawiające wygląd plecków urządzenia, ale tak naprawdę specyfikacja cały czas pozostawała tajemnicą. Teraz w sieci pojawiły się informację zdradzające nam część szczegółów!

Specyfikacja Google Pixel 4 i Pixel 4 XL

Niedawno Qualcomm zaprezentował światu Snapdragona 855 Plus. Jednostka ta trafi jeszcze w tym roku do topowych smartfonów największych producentów z całego świata i wydaje się, że wykorzystanie tego procesora w Pixelu 4 i Pixelu 4 XL jest wręcz koniecznością. Czy tak będzie w rzeczywistości? To, niestety, pozostaje tajemnicą. Część źródeł mówi o zwykłej wersji Snapdragona 855, ale ja trzymam kciuki za to, że Google postawi jednak na wersję z plusem. W obu modelach mamy znaleźć 6 GB RAM-u LPDDR4x. Z jednej strony to mniej niż w przypadku urządzeń konkurencji, a z drugiej amerykański gigant już niejednokrotnie udowodnił, że optymalizacją jest w stanie zdziałać cuda.

google pixel 4 redner 2

Zarówno w Pixelu 4 jak i w Pixelu 4 XL mamy znaleźć większe ekrany niż w poprzednikach. Nie znamy ich przekątnych, ale wiemy, że mniejszy z smartfonów firmy Google otrzyma wyświetlacz o rozdzielczości 2280 x 1080 pikseli, a większy wariant 3040 x 1440 pikseli. Na pliki użytkownika ma zostać przeznaczone 128 GB pamięci wewnętrznej, której nie będziemy w stanie rozbudować przy pomocy kart pamięci microSD.

Zobacz także: Google Pixel 4 otrzyma dwa aparaty. Drugim ma być teleobiektyw!

Na pleckach mamy znaleźć dwa aparaty, z czego ten dodatkowy będzie pełnił rolę teleobiektywu. Nadal nie wiemy jaką baterię otrzymają obie nowości firmy Google oraz ile będzie wynosić ich cena. Pewne jest natomiast, że tanio nie będzie, ale do tego amerykański gigant nas już przyzwyczaił. Premiera Pixela 4 i Pixela 4 XL powinna odbyć się w październiku tego roku. Miejmy nadzieje, że gigant z USA stanie na wysokości zadania i zaprezentuje światu coś co podbije serca użytkowników.

Co myślicie o Pixelu 4 i Pixelu 4 XL? Czekacie na premierę tych urządzeń? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!