Czwarta beta Android Q już jest dostępna dla OnePlus 7 oraz 7 Pro

oneplus 7 pro front

Posiadacze ostatnich generacji smartfonów firmy OnePlus mają powody do zadowolenia. Chiński producent własnie udostępnił czwartą już betę Androida Q. Oczywiście nowa wersja testowa przynosi sporo, bardziej lub mniej przydatnych, zmian, ale pojawiło się też sporo błędów, o których warto pamiętać.

Czwarta beta Android Q dla smartfonów OnePlus

Google udostępniło czwartą betę najnowszej wersji systemu z zielonym robocikiem już jakiś czas temu, ale dopiero teraz firma OnePlus postanowiła umożliwić aktualizację posiadaczom modeli OnePlus 7 i 7 Pro. Jednocześnie czwarta beta jest tą ostatnią. Tym samym jeszcze w tym miesiącu powinniśmy zobaczyć stabilną wersję Androida Q. Oczywiście zaprezentowanie w pełni funkcjonalnej wersji systemu z zielonym robocikiem nie jest jednoznaczne z tym, że wszystkie urządzenia będące w programie beta otrzymają momentalnie aktualizację. Na to bez wątpienia będziemy musieli poczekać. Ile? To już tak naprawdę zależy od każdego z producentów.

Czwarta beta Android Q już jest dostępna dla OnePlus 7 oraz 7 Pro

Zobacz także: Nowe Zdjęcia Google pokażą więcej kolorów, lecz „gryzie się” to z najnowszym flagowcem OnePlus

Czwarta beta Androida Q ma ukazać jak dokładnie będzie wyglądać nowy system amerykańskiego giganta. Oczywiście większość problemów poprzednich wersji została naprawiona, ale pojawiły się nowe. Wśród tych znanych możemy znaleźć brak kompatybilności z niektórymi aplikacjami, niedziałający Google Pay, konieczność ponownego dodania odcisku palca w ustawieniach czy problemy ze stabilnością. Błędy te zostały wyszczególnione przez samą firmę OnePlus w oficjalnym wykazie zmian.

Recenzja OnePlus 7 Pro – flagowca w każdym calu

Oczywiście w becie niedociągnięć może być dużo więcej i przed każdą tego typu aktualizacją radzę wykonać kopię zapasową. Niejednokrotnie widzieliśmy już wersje testowe, które powodowały tak zwanego bootloopa (zapętlenie animacji startowej przy włączaniu telefonu) i jedynym rozwiązaniem tego problemu było wgranie na nowo systemu, a to oczywiście powoduje usunięcie wszystkich danych.

Korzystacie z smartfonów OnePlus? A może na własnej skórze testujecie bety Android Q? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!