Nowe Zdjęcia Google pokażą więcej kolorów, lecz “gryzie się” to z najnowszym flagowcem OnePlus

google photos

Zdjęcia Google to bardzo użyteczna usługa od amerykańskiego giganta. Sam z niej korzystam i nie wyobrażam sobie życia bez niej. Znacząco ułatwia synchronizację zdjęć i filmów na wielu urządzeniach. Nowa wersja Zdjęć Google wprowadza pewne ulepszenie, natomiast posiadacze najnowszego smartfonu firmy OnePlus tego, niestety, nie odczują.

Nowa wersja Zdjęć Google wprowadza obsługę przestrzeni barw DCI P3

Aktualizacja aplikacji tej usługi od Google na smartfony nie jest jakoś rewolucyjna. Nie można jednak powiedzieć też, że nie odczujemy tego. Dzięki zaimplementowaniu obsługi przestrzeni barw DCI P3, użytkownicy smartfonów, których ekrany obsługują ją, zobaczą więcej kolorów. Możecie zobaczyć na poniższym obrazku, jak wygląda ten sam obraz na dwóch różnych smartfonach, gdzie tylko jeden z nich obsługuje to.

porównanie ekranów dci-p3

Warto przeczytać: Jak zrobić kopię zapasową zdjęć przez Zdjęcia Google [poradnik]

Nie da się zatem zaprzeczyć, że niczego to nie zmienia. No, chyba że mamy smartfon OnePlus 7 Pro, wtedy faktycznie możemy tego nie odczuć. Jego ekran nie radzi sobie odpowiednio z profilami kolorów. Zdjęcia Google będą wymuszać przełączanie trybu wyświetlanych barw na szerszy zakres. Kilku użytkowników wcześniej wspomnianego smartfonu, a nawet jego nieco słabszego brata, OnePlus 7, dostrzegło pewien problem. Otóż, ekran ich smartfonu zmieniał wyświetlany obraz na zieloną lub żółtą barwę. Co więcej, nie tylko w tej aplikacji występuje ten problem, ale też w innych programach, które wykorzystują szerszy zakres wyświetlanych barw. Kolejnym problemem jest także używanie trybu nocnego, który mniej męczy nasze oczy późną porą. Po prostu zostanie on wówczas przerwany. Zagraniczne media wysłały już wiadomość do producenta z prośbą o wypowiedzenie się na ten temat, lecz nie otrzymali jeszcze odpowiedzi.

oneplus 7 pro front
OnePlus 7 Pro

Warto przeczytać: 1 sierpnia i już poprawki? Brawo OnePlus!

Wracając jednak do samej aplikacji, aktualizacja jest już dostępna w Sklepie Play. Jeśli jednak nie mieliście żadnej aktualizacji Zdjęć Google w ostatnim czasie, to nie panikujcie, za jakiś czas na pewno dostaniecie możliwość jej pobrania na swoje urządzenie.

Co sądzicie o nowej funkcji w Zdjęciach Google? Posiadacie OnePlus 7 Pro? Spotkaliście się z problemami wyżej opisanymi?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!