Czy na Chromebooku można grać? Jeszcze jak!

GeForce Now

Chromebooki to tanie, proste laptopy do podstawowych zadań jak edytowanie dokumentów czy przeglądanie internetu. Pracują pod kontrolą Google Chrome OS i raczej nie są to sprzęty na których można by grać, a przynajmniej dotychczas. Dzięki NVIDIA GeForce Now się to zmieni!

Chromebooki obsłużą GeForce Now!

Laptopy te są bardzo ciekawym rozwiązaniem dla osób, które szukają taniego sprzętu do podstawowych zadań. Chromebooki bardzo dobrze sobie radzą z zadaniami dnia codziennego. Gracze jednak mogli zapomnieć o tym, by od czasu do czasu rozerwać się przy ulubionym tytule – ich specyfikacja na to nie pozwala. Teraz jednak się to zmieni, a to za sprawą platformy GeForce Now. NVIDIA poinformowała, że uruchomiło wersję beta tej usługi także na sprzęty z systemem Google Chrome OS. Warunkiem jest korzystanie z przeglądarki Chrome w wersji 77.x bądź nowszej.

Czy na Chromebooku można grać? Jeszcze jak!

Oznacza to, że teraz tym bardziej nie potrzeba drogiego sprzętu, by móc pograć w ulubione tytuły. Wystarczy jedynie szybkie i stabilne połączenie internetowe. W dzisiejszych czasach nietrudno o taki internet, a też nie zapłacimy za niego ogromnych pieniędzy. GeForce Now pozwoli nam odpalić wiele gier za darmo, ale jeśli zdecydujemy się na płatny dostęp, otrzymamy jeszcze większy wybór gier.

Moim zdaniem to świetna wiadomość i naprawdę dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą kupować sobie drogiego sprzętu do gier. Tym bardziej, jeśli ktoś jest tylko niedzielnym graczem. Dodając do tego to, że niedługo ma być wprowadzona obsługa Steam Game Sync, to ja już nie mam pytań. Powoli zaczynam zastanawiać się, czy nie przejść z komputera stacjonarnego do gier na jakiegoś laptopa i zacząć korzystać z GeForce Now. Być może z czasem, gdy platforma ta rozwinie się jeszcze bardziej, to naprawdę to zrobię. Jeśli mam zwolnić sobie nieco miejsca na biurku i przenieść się na sprzęt mobilny, a do tego nadal móc od czasu do czasu w coś pograć, to brzmi to zachęcająco. Może niekoniecznie chodzi mi po głowie Chromebook, ale wciąż jednak będzie to mógł być w miarę tani sprzęt do użytku codziennego.

Są tu posiadacze Chromebooków? Zamierzacie przetestować działanie
GeForce Now na swoim sprzęcie? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!