Czy się stoi, czy się leży, kasa od Google się należy

Google

Sposobów na zarabianie w Internecie jest naprawdę dużo. Części z nich jest bardzo intratna (przynosząca zysk). Zdarzają się jednak pewne programy lojalnościowe. Do takich należy między innymi Google Opinion Rewards. Pozyskane w ten sposób środki można wydać w aplikacji sklep Play.

Google Opinion Rewards, czy płacenie za wypełnianie ankiet

To nic innego jak specjalne narzędzie do wypełniania ankiet. Firma Google podsyła je nam na telefon. Za każdą ankietę możemy otrzymać nagrodę w postaci wirtualnych pieniędzy. Po zarejestrowaniu się w aplikacji raz na jakiś czas otrzymujemy, krótkie ankiety, za które przeglądarkowy gigant “przelewa” nam na konto Google środki. Nie są to duże kwoty, ale kierując się przysłowiem “ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka” warto korzystać z możliwości od znanego producenta. Środki, które uzbieramy możemy wydać np. na zakupy w sklepie Play.

Perspektywy zbierania takich wirtualnych środków mogą wydawać się słabe. I rzeczywiście tak jest, ponieważ “nagrody” nie są duże. Patrząc na częstotliwość wysyłania ankiet po pewnym czasie można zapomnieć, że ta aplikacja w ogóle istnieje. Według Google powinniśmy otrzymywać minimum 1 ankietę na tydzień, ale moja historia pokazuje, że ta reguła w zasadzie nie istnieje. Widać to po maju, gdzie zdarzyły się nawet 2 ankiety 1 dnia.

Google słabo wynagradza, ale…

Zacznijmy od powiedzenia “grosz do grosza i będzie kokosza”. Drobne, które uzyskujemy są nam przekazywane za wysiłek, który kosztuje nas 10-15 sekund. Warto sobie odpowiedzieć na pytanie: Czy za tak proste ankiety zajmujące nam 15 sekund nie warto zbierać pieniążków z Google? W mojej ocenie warto, bo każda suma powinna cieszyć. Niestety wiele osób nie widzi w tym żadnego sensu. Tacy ludzie mają do tego prawo, ale zbieranie każdej kwoty spowoduje, że finalnie będziemy mogli sobie kupić za to coś w sklepie Play. Ankiety nie są wymagające i nie musimy się nad nimi za bardzo zastawiać.

Czy się stoi, czy się leży, kasa od Google się należy

Płacenie “za nic” stawek od 40 groszy do 2 złotych z pewnością nie każdego zadowoli, ale zbieranie każdego grosza np. przez rok spowoduje, że będziemy mogli kupić sobie w sklepie Play niejedną aplikację lub płatną grę. Korzystając z Google Opinion Rewards trzeba ogromnej cierpliwości. Ciekawostka, którą zauważyłem to zakupy. Jeśli często kupujemy coś w sieci to Google potrafi pozwiązywać swoje ankiety z naszymi zakupami (osobiście przywykłem już do wszelkich form śledzenia przez Google). W mojej ocenie bez względu na ilość oraz formę “zarabiania” na Google Opinion Rewards aplikacja ma sens i lepszy rydz niż nic (w szczególności, kiedy wypełnienie ankiety trwa 10 sekund). I chociaż mam skromne 3,88 zł to zbieram dalej i się nie poddaje. 

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!