Czy to koniec Apple TV? iTunes oraz AirPlay 2 pojawi się bezpośrednio na Smart TV… Samsunga

Czy to koniec Apple TV? iTunes oraz AirPlay 2 pojawi się bezpośrednio na Smart TV... Samsunga

Targi CES właśnie się zaczęły. Mimo tego, że firma Apple nie jest na nich obecna to jednak sporo się ostatnio o nich mówi. Sporym zaskoczeniem było ogłoszenie przez Samsunga współpracy z Amerykanami i udostępnienia na ich Smart TV iTunes’a oraz AirPlay 2. Czy to oznacza też koniec Apple TV?

Apple otwiera się na inne platformy, nie tylko telewizory Samsung

Wszyscy posiadacze telewizorów koreańskiego giganta z roku modelowego 2018 i 2019 będą już wkrótce mogli bezpośrednio ze swojego Smart TV zakupić lub wypożyczyć treści dostępne w bibliotece iTunes. Jak można zauważyć na stronie Apple zmiany będą dotyczyły także AirPlay 2 czyli bezprzewodowego przesyłu multimediów. Klienci Samsunga będą mogli przesyłać obraz oraz dźwięk bezpośrednio na telewizor z urządzeń amerykańskiego producenta bez konieczności dokupowania dedykowanej przystawki (Apple TV). Co ciekawe, gigant z Cupertino nie zamyka się tylko na jednego producenta, może być ich znacznie więcej jak czytamy na stronie.

samsung apple tv airplay

Nowości będą dostępne już od wiosny za sprawą aktualizacji oprogramowania. iTunes pojawi się dla użytkowników w 100 krajach, a AirPlay 2 dostępny będzie w 190 Państwach.

Zobacz też: Apple właśnie pokazało jak głęboko ma swoich klientów. Nawet jeśli ci wydają tysiące dolarów na ich sprzęt

Czy to oznacza koniec Apple TV?

Pamiętam jak po premierze Apple TV 4-gen na Twitterze rozwinęła się dyskusja o tym, że podstawka pod TV z logo nagryzionego jabłka zastąpi konsole. Niestety gry mobilne i to co oferuje App Store na “jabłuszku” nie przekonały użytkowników do tego, żeby porzucić swoje pady z logo Sony lub Microsoftu. Kolejny argument za zakupem Apple TV odpadł wraz z wyżej wymienioną informacją. Myślę, że Amerykanie mają świadomość, że czas otworzyć się na inne ekosystemy i nie więzić użytkownika wyłącznie w swoich rozwiązaniach. Udostępnienie usług w innych platformach może tylko zwiększyć przychody i zainteresowanie platformą od Apple, a pamiętajmy, że na rynku streamingu robi się coraz ciaśniej. Mimo wycofania się ShowMaxa, w kraju nad Wisłą mówi się o pojawieniu Disney Plus, a także Hulu.

Apple zmienia strategię?

Po ostatnim komunikacie odnośnie słabszych niż oczekiwano wyników finansowych gigant z Cupertino musi wykonać jakieś ruchy. Cieszą mnie tak małe rzeczy jak udostępnienie swoich usług na innych platformach, bo to może oznaczać zmianę strategii dotyczącą całego ekosystemu oraz urządzeń. Z wielką ciekawością obserwuje kolejne ruchy tego producenta i spodziewam się sporych zmian w 2019!

Co myślicie na temat takiej decyzji Amerykanów?
Czy nie stracą na tym klientów?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!