Czy własnie tak będzie wyglądać Google Pixel 4? Kogoś chyba fantazja poniosła…

google pixel 4 1

Google Pixel 4, i najprawdopodobniej także Pixel 4 XL, zadebiutuje już jesienią tego roku. Do premiery pozostało coraz mniej czasu, a co za tym idzie w sieci pojawiają się kolejne informacje na temat tego urządzenia. Czyżbyśmy poznali wygląd nadchodzącego flagowca amerykańskiego giganta?

Pixel 4 z wyspą na aparaty tylne?

Pamiętacie przecieki dotyczące iPhone XI? Tam tak naprawdę po raz pierwszy pojawiła się wyspa, na której znajdowały się aparaty tylne. Według najnowszych grafik opublikowanych przez OnLeaks podobne plecki ma otrzymać właśnie Google Pixel 4. Rendery te rzekomo dotyczącą bardzo wczesnych prototypów flagowca amerykańskiego giganta, a co za tym idzie finalne urządzenie może wyglądać zupełnie inaczej. Co więcej informacje te nie zostały w jakikolwiek sposób potwierdzone przez samego producenta, ale musimy wziąć pod uwagę, że większość plotek publikowanych przez OnLeaks okazuje się faktem. Czy tak będzie i w tym przypadku?

google pixel 4 3

Zobacz także: Google Stadia oficjalnie. Usługa wystartuje jesienią i nie będzie dostępna dla Polaków przynajmniej do 2020

Po pojawieniu się w sieci pierwszych renderów dotyczących iPhone XI ukazujących właśnie wyspę z aparatami na pleckach na Apple wylało się całe wiadro hejtu. Ja stoję po drugiej stronie barykady, ponieważ mi pomysł ten naprawdę się podoba. Według plotek Google nie chce pozostać w tyle za konkurencją i zdecyduje się na wykorzystanie 3 lub nawet 4 aparatów tylnych. Oczywiście amerykański gigant już udowodnił, że jedno oczko wystarczy do rewelacyjnych zdjęć, ale pojedyncza matryca nie pozwala na zmianę trybu na superszeroki kąt czy zoom optyczny. Czytnik linii papilarnych ma zostać oczywiście zintegrowany z ekranem, a z przodu miałby pojawić się notch.

google pixel 4 12

Plotka goni plotkę

Ile w przeciekach tych prawdy? Ciężko powiedzieć. Mam wrażenie, że dużo bardziej prawdopodobna jest dziura w ekranie skrywająca jeden lub dwa aparaty oraz podwójne oczko na pleckach czyli to co widzieliśmy już w marcu tego roku. Nie sądzę, że Google i Apple wpadło w podobnym czasie na ten sam pomysł i co więcej ten sam pomysł zaprezentują pod koniec tego roku. Niemniej jednak nowe Pixele są czymś na co czekam z niecierpliwością. Pixel 3 XL, pomimo swojego ogromnego wręcz notcha, bardzo przypadł mi do gustu i jeśli nowa generacja będzie jeszcze lepsza to zapewne znajdę swój smartfon idealny.

Co myślicie o tak wyglądającym Google Pixel 4? Czy waszym zdaniem smartfon ten otrzyma wyspę na aparaty tylne? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!